Uudis

Eesti jälgib Ukraina küberrünnaku arenguid tähelepanelikult

Peaminister Kallase sõnul annab Eesti Ukrainale abi

Küberrünnak. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Riigi infosüsteemi ameti küberturvalisuse teenistuse intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Tõnu Tammeri sõnul jälgib amet tähelepanelikult Ukrainat tabanud küberrünnaku arenguid. 

Viimastel päevadel ega nädalatel ei ole Tammeri sõnul Eesti küberruumis tavatuid märke esinenud. Lisaks suhtleb CERT-EE ka Ukraina CERT tiimiga ning kui tekib vajadus ja soov, siis on eestlased valmis Ukrainat toetama.

“Hoiame küberruumis toimuval 24/7 silma peal ja oleme valmis reageerima, kui selleks tekib vajadus. Hetkel on olukord rahulik,” lisas ta. 

Ukrainat tabas ööl vastu tänast ulatuslik küberrünnak, mis halvas mitmete valitsusele oluliste veebilehtede töö. Esialgu tundub, et tegu oli näotustamise rünnakuga, mis ei ole toonud kaasa tõsisemaid tagajärgi.

Peaminister Kaja Kallas (REF) teatas Twitteris, et Eesti mõistab küberrünnaku hukka. Peaministri sõnul peab rünnaku läbiviijad vastutusele võtma. Lisaks andis Kallas mõista, et Eesti annab Ukrainale konkreetsest rünnakust ning üldiselt Ukrainale küberjulgeoleku alast abi.

“Mõistame igasuguse agressiooni, sealhulgas küberrünnakud Ukraina vastu karmilt hukka,” rõhutas Kallas valitsuse kommunikatsioonibüroo kaudu.

“Kahjuks näitab praegune olukord, et peame olema jätkuvalt valmis Venemaa agressiooni laienemiseks ning lääne üksmeelne toetus on Ukraina jaoks äärmiselt tähtis. Ka Eesti püüab leida lisaks poliitilisele toetusele võimalusi, kuidas praktiliselt Ukrainat enam aidata,” ütles peaminister.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.