Eesti juurtega ärimees pani raha koroonaviiruse antikehade 3D printimisse

Eesti päritolu USA riskikapitalist Steve Jurvetson teatas äsja, et tema juhtimisel investeeriti biotehnoloogiafirmasse Prellis Bio, mis sisuliselt 3D prindib koroonaviiruse antikehasid.

Tulevikus võib tema hinnangul nii leida ravi ka teiste viiruslike ja bakteriaalsete haiguste vastu. “Sellest võib mõelda kui inimese kehavälisest immuunsüsteemist, mis ei aja ühegi nakatunud patsiendi proovi. Nad on juba näidanud, et see töötab Zyka viiruse puhul,” kirjutas Jurvetson sotsiaalmeedias.

Lihtsustatult, sünteetilised lümfisõlmed võimendavad inimese tegelikke immuunreaktsioone ning nii saavad kiiresti, kõigest 32 päevaga tootmisvalmiks uued inimese antikehad. Protsess ei nõua inimeste nakatumist ega massilist testimist. Kehaväiline immuunsussüsteem valib ja toodab antikehi, mida saab kohe testida ja kasutada I / II faasi kliinilistes uuringutes. Nii võimendatakse juba olemasolevaid antikehade tootmistehnoloogiaid.

Ettevõte lähtub seisukohast, et inimeste nakatamine (vaktsineerimine) ei saa olla püsiv lähenemisviis immuunsuse arendamisele, sest rahvastik on kasvanud liiga suureks ja liiga seotuks.

Inimese immuunsüsteemi kehva võime tõttu toota pikaajalisi koronaviiruse antikehasid, eeldatakse, et vaktsiinidel on madal efektiivsus ja see viirus muutub kogu maailma elanikkonnale endeemiliseks ehk laial levinuks ja omaseks. Samas jätkuvaid mutatsioonid, mistõttu tuleb reageerida äärmiselt kiiresti.

Seetõttu leiab firma ja selle inestorid, et parem lähenemine on luua sünteetilistes platvormides inimese immuunsüsteemid, mis võimaldab haiguslahinguid pidada väljaspool tervet inimkeha.

Kriitikud ütlevad aga, et vaid kehavälisele meetodile panustamine on riskantne ning vaktsiinide toime ehk keha loomulik vastupanu on tõestatud meetod.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.