Uudis

Eesti kiireim mobiilne internet asub Ott Tänaku kodukandis Saaremaal

MobiilimastFoto: strandhe (Flickr/CC)

Tänavu septembris teostas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet põhjaliku mõõdistuse, mis näitab, et Eesti kiiremait mobiilset internetti saab kasutada Saaremaal.

Amet sai mõõdistuste käigus suurima allalaadimiskiiruse 546 Mbit/s kätte Kärla alevikus, Saaremaal ning seda Telia võrgus. Kärla alevik on ka Ott Tänaku kodukant ehk nagu näha hoiavad kõige kiiremad ühte.

Võrgu katvuse osas on ameti andmeil napilt suurima 4G levialaga Tele2. Aastate lõikes on allalaadimiskiirustes suurima hüppe teinud Elisa.

Kahe aastaga on mobiilse interneti kiirused tõusnud 70%

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) mõõtis Telia, Elisa ja Tele2 võrkude mobiilse interneti kvaliteeti tänavu septembris. Ameti sõnul näitab statistika, et viimase kahe aastaga on võrkude areng tõstnud mobiilse interneti kiiruseid keskmiselt 70%.

TTJA sideosakonna juhataja Oliver Gailani sõnul on hea meel tõdeda, et kõik kolm mobiilsidevõrku pakuvad üle Eesti hea kvaliteediga teenust.

“Me teeme aina enam igapäevatoiminguid mobiiltelefoni vahendusel ning tarbime sujuvalt ka suuremahulist meediasisu. Oleme Eestis harjunud sellega, et saame kasutada teenuseid kõikjal, kus me oleme,” ütles ta.

TTJA sooritas igas võrgus 3000 km teekonnal liikudes üle 2600 mõõtmise. Valdavalt päevasel ajal tehtud mõõtmistel saavutas suurima keskmise allalaadimiskiiruse 83 Mbit/s Elisa, Telia järgnes tulemusega 78 Mbit/s ja Tele2 63 Mbit/s.

Osa mõõtmisi sooritati ka seisu pealt 166-s mõõtepunktis üle Eesti, kus samuti Elisa võrk pakkus suurimat keskmist allalaadimiskiirust 131 Mbit/s ning palju alla ei jäänud ka Telia tulemusega 125 Mbit/s ning Tele2 tulemusega 94 Mbit/s. Tallinna linnas liikudes olid keskmised allalaadimiskiirused Elisal 120 Mbit/s, Telial 108 Mbit/s  ja Tele2-l 93 Mbit/s.

Detailsete tulemustega saab tutvuda siin:

Gailan lisas, et mobiilside puhul tuleb alati arvestada sellega, et looduskeskkonna või ehitise tõttu ei ole levi alati igas paigas ideaalne, kuid tervikpilt on siiski hea.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.