Uudis

Eesti krüptoplatvorm langes küberrünnaku ohvriks, vargad said suure hulga Bitcoine

Krüptovaluutad.Foto: Shutterstock

Riigi infosüsteemide amet (RIA) teatab oma küberruumi kuu kokkuvõttes, et üks Eestis registreeritud krüptorahaga kauplemise platvorm langes küberrünnaku ohvriks.

“Novembris teatas üks Eestisse registreeritud krüptoraha kauplemisplatvormi pakkuv ettevõte, et platvormi turvanõrkuse abil varastati neilt suures ulatuses Bitcoini ja Ethereumi krüptovaluutat,” seisab RIA teates.

Politsei pressiesindaja sõnul teatati 25. novembril politseile, et Eestis registreeritud ettevõtte arvutisüsteemi kaudu on tehtud krüptoraha ülekandeid teisele välisriigi ettevõttele 450 000 euro väärtuses.

“Kuna kannatanud ettevõtte majandustegevus ei toimu Eestis ning kogutud info põhjal puuduvad viited asjaolule, et tegu oleks toime pandud Eestis, puudus alus Eesti Vabariigis kriminaalmenetluse alustamiseks,” öeldi politseist Geeniusele.

Hetkel pole teada, millise Eestis registreeritud krüptoraha platvormiga tegemist on ja kui palju krüptoraha täpselt varastati.

Samuti märgib RIA, et Emoteti pahavara teeb Eestis jätkuvalt paksu pahandust. Tegemist on paljudele teistele pahavaraperekondadele ligipääsu müüva pahavaraga, mille kaudu võidakse varastada ohvrilt andmeid või saada laiaulatuslikum ligipääs tema seadme kaudu teistele süsteemidele.

“Novembris teavitati meid veel umbes 150st nakatunud seadmest. See viitab omakorda, et tegelik nakatunud seadmete arv on palju suurem,” kirjutab RIA. “Emoteti tagajärjel toimunud rünnakute osas võime hinnata, et tegelik kahju selgub oluliselt hiljem, kui kurjategijatel on ära tehtud uurimistöö, et millistesse asutustesse nad oma pahavaraga sisse said.”

Kokku registreeris RIA novembris 162 küberintsidenti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.