Eesti loob e-residentidele uue sotsiaalvõrgustiku

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eesti e-residentsuse programm on loomas uut sotsiaalvõrgustikku, mis on mõeldud just digikodanikele ja neile teenuseid pakkuvatele firmadele. Teenus on plaanis avada sel suvel.

Loodava platvormi mõtteks on pakkuda e-residentidele kohta, kus teineteisega tutvuda, kust leida abi programmi võimaluste kasutamise kohta ning leida abi oma äri arendamiseks.

Kasutajad saavad portaali luua konto, samuti saab konto luua firma jaoks. Lisaks oleks platvormil olemas koht digiteenuseid pakkuvate ettevõtete jaoks, mida digikodanikud hinnata saavad, mis tagab selle, et e-residendid saavad paremini ja mugavamalt leida ettevõtteid ja asutusi, mis neile kasulikud võivad olla.

Lisaks saaks platvormile postitada töökuulutusi ning neid seal ka sirvida, samuti poleks puudu suhtlusfoorumid ning informatsioon ja abimaterjalid.

Platvormi kaudu saaks korraldada ka üritusi ning luua sisu, näiteks webinare.

Miks see vajalik on?

E-residentsuse programmi tootejuht Silver Siniavski sõnas Geeniusele, et e-residentsuse kogukonna platvormi loomise peamiseks eesmärgiks on pakkuda e-residentidele rohkem võimalusi omavaheliseks suhtluseks ning ärivõimaluste laiendamiseks.

“Platvorm pakub tuge e-Residentsuse programmi nii avaliku kui ka erasektori teenuste kasutamisel ning läbi koostöö aitab luua võimalusi oma äri kasvatamiseks globaalselt,” lausus ta.

Ta lisas, et e-residentsuse üks põhiväärtusi on läbipaistvus ning läbi kogukonna antakse e-residentidele võimalus anda tagasisidet teenusepakkujatele ning teenusepakkujad saavad hea võimaluse e-residentidele oma teenuse väärtusi paremini välja tuua.

Siniavski märkis, et kogukonnaplatvorm aitab täita e-residentsuse programmile seatud eesmärki: uute loodavate ettevõtete arvu kasvatamine, pakkudes spetsiaalselt e-residentidele suunatud kasulikke tööriistu ettevõtete alustamiseks.

“Tuues e-residentidele lähemale teenusepakkujad, plaanime tõsta 2020 aastaks uute ettevõtete loomise osakaalu e-residentide poolt 14% pealt 20% peale,” lisas ta.

Miks Facebook ei sobi?

Siniavski sõnas, et võib öelda, et e-residentsuse kogukond juba eksisteerib mitmetes online kanalites, samuti toimub mitmeid võrgust väljaspool kohtumisi.

“E-residentsuse uus kogukonna platvorm ei piirdu ainult inimeste omavahelise ühendamisega ja teemade aruteludega, vaid sealt leiab e-residentidele spetsiaalseid ettevõtte alustamiseks ja haldamiseks kasulikku infot, tööriistu ja aplikatsioone,” lisas ta.

Kui palju see maksma läheb?

Platvormi puhul on otsustatud vaadata pilvepõhiste “whitelabel” lahenduste suunas, kus kasutatakse tihti litsentsipõhist hinnamudelit. See tähendab, et kulu tekib näiteks aktiivsete kasutajate hulga pealt. “Oleme hetkel erinevate platvormi teenusepakkujatega läbirääkimiste faasis ja lõplikud hinnangud selguvad lähiajal,” märkis Siniavski.

Ta märkis, et kindlasti peab arvestama, et igal uuel kogukonnal on sisseelamise aeg, mille jooksul liitub piisav hulk kasutajaid, kellega ühenduda, et see oleks teenusepakkujatele ja sisu loojatele atraktiivne. “Oleme hetkel juba palju positiivset tagasisidet saanud ning loodame et vähemalt iga kolmas e-resident liitub kogukonnaga,” lausus ta.

Programm otsib ka töötajat, et kogukonda kiiremini kasvatada.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.