Uudis

Eesti mees tahab maasikaprobleemi lahendada robotitega, aga vajab selleks abi

Robootikahuviline Madis Merima.Foto: Erakogu/Madis Merima

Robootikahuviline Madis Merila otsib kaasamõtlejaid, kes on huvitatud roboti ehitamisest, mis korjaks maasikapõllult marju. Merila saatis sellekohase ettepaneku täna ka Cleveronile ja Robotexile lootes, et leiab nii oma ideele toetust.

Maasikaid saaks noppida drooniga

Merila saatis täna pakirobotifirmale Cleveron ning robotite võistlusi ja messi korraldavale Robotexile kirja, milles pakkus välja idee, et robootikahuvilised võiksid panna seljad kokku ning ehitada valmis roboti, mis hakkaks maasikapõllult marju korjama.

Geeniusega rääkinud Merila ütles, et ta on valmis robotit ise ka ehitama, kuid ta ei suuda seda üksi teha ning seetõttu ootab kaasamõtlejaid, kes on sama probleemi lahendamisest huvitatud.

Robootikahuviline tõdeb, et robotit selleks hooajaks valmis ei saa, kuid leiab, et pilootprojektiga võiks järgmisel suvel alustada.

“Maasikanoppimise roboteid on juba maailmas olemas aga nende hinnaklass on ligikaudu 100 000 eurot ning nendega saab korjata vaid ühe marja minutis ehk ei ole inimtööjõuga võrreldav,” ütles Merila.

Mitmeid roboteid ehitanud mees näeb, et maasikanoppija annab ehitada isegi droonina või väiksemate robotitega, kuid hetkel kujutab ta enne, et kõige optimaalsem on kasutada põlvekõrgust robotit.

Robotexi ja Cleveroniga on Merila oma väitel varasemalt korduvalt suhelnud, kuid mitte maasikanoppija teemal. Merila sõnul on ta teinud koostööd ettevõtetega Starship Technologies ning Helmes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.