Uudis

Eesti noored kipuvad õppima pigem tehnikaga seotud erialasid

Robotexil näeb kõikvõimalike eritüüpi roboteid. Foto: Ivo Krustok

Statistikaamet kirjutab oma blogis, et Eesti noored soovivad pigem õppida tehnikat puudutavaid aineid ning hariduse eriala jääb tahaplaanile.

2016./2017. õppeaastal oli Eestis 46 379 üliõpilast, kellest kuni 26-aastaseid oli pea kaks kolmandikku. Kutseharidust omandas samal õppeaastal 25 025 õpilast, kelle hulgas kuni 26-aastaseid oli 70%.

Ülikoolis on noortel aina populaarsem valik tehnika, tootmise ja ehitusega seotud erialad, mida õpib 19% kõigist kuni 26-aastastest üliõpilastest. Peale selle on ülikoolis populaarsed ka ärinduse, halduse ja õiguse valdkonda kuuluvad erialad, mida õpib pea viiendik noortest.

Sellega erinevad nad märkimisväärselt vähemalt 27-aastastest üliõpilastest, kellest tehnika, tootmise ja ehituse valdkonna erialadel õpib vaid 13%, ärinduse, halduse ja õiguse valdkonnas aga 27%.

Noored ei huvitu aga eriti hariduse erialast, mida omandab vaid 5% kuni 26-aastastest üliõpilastest. Vanematest üliõpilastest seevastu õpib sel erialal 10%.

Veelgi rohkem erinevad noorte erialavalikud teiste õppurite omadest kutsehariduses. Nii nagu kõrghariduse puhul on ka kutsehariduses populaarseimad tehnika, tootmise ja ehitusega seotud erialad, mida õpib 43% kuni 26-aastastest kutsekooli õpilastest. Vähemalt 27-aastastest õpib neid erialasid kutsekoolis vaid 28%.

Pikemalt saad lugeda Statistikaameti blogist.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.