Uudis

Eesti oli taaskord kremlimeelsete küberründajate sihtmärgiks

Venemaa karu arvutit kasutamas. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock/Victor Lauer

Terve möödunud nädalavahetuse olid mitmed Eesti veebilehed järjekordselt kremlimeelsete küberründajate sihtmärgiks. Ummitusründed (DDoS) algasid riigi infosüsteemi (RIA) sõnul laupäeva pärastnõunal ning kestsid kuni esmaspäeva hommikuni välja. Sihtmärkide hulgas olid meediaväljaanded, transpordisektori ettevõtted ning riigiasutused.

RIA küberintsidentide käsitlemise osakonna juhataja Tõnu Tammeri väitel ulatus maksimaalne tuvastatud katkestus ca 15 tunnini.

Tänavu kevadest saadik on kremlimeelsed rühmitused Eesti ettevõtete ja riigiasutuste veebilehti korduvalt rünnanud. Kõigil kordadel on kasutatud DDoSi, mida on Tammeri kinnitusel võrdlemisi lihtne korraldada. 

“Rünnakute eesmärk on häirida veebilehe või teenuse tööd, õõnestada inimeste usaldust asutuste ja ettevõtete vastu. Küll aga ei ole ummistusrünnete tõttu ohus andmete konfidentsiaalsus – keegi ei pääse andmetele ligi ega ei saa neid muuta,” täpsustas Tammer. 

Üheks sihtmärgiks oli RIA hallatav id.ee veebileht. Kui ründed algasid, siis RIA suhtles suuremate veebilehtede omanikega ning selgitas toimuvat ja rääkis võimalustest, kuidas lehte kaitsta.

“Detailidesse laskumata saame öelda, et enamiku lehtede puhul mõju ei olnud või oli selle kasutamine häiritud 45 minutit kuni 3 ja pool tundi,” lõpetas Tammer.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.