Uudis

Eesti Panga asepresident: meil on keskpangana raske mõista, mis probleemi estcoiniga lahendatakse

Eesti Panga asepresident Madis Müller. Foto: PM/SCANPIX

Eesti Panga asepresident Madis Müller leiab, et eurodesse konverteeritavate virtuaalsete žetoonide väljastamine on kindlasti problemaatilisem, kui e-residentsuse programm estcoini ideed tutvustades väitis. Lisaks leiab keskpank, et neil on raske mõista, mis probleemi estcoiniga lahendatakse.

“Eestis ja euroalal on ainus seaduslik maksevahend euro, mis täidab väga hästi kõiki raha ülesandeid,” ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller.

“Estcoini näol on tegemist väga varajases faasis ideega, kuivõrd ka selle autorid ise tunnistavad, et nad ei ole kindlad, millist probleemi sellega tegelikult lahendada. Ka keskpangana on meil seda raske mõista,” lisa ta.

Kui e-residentsuse programmi blogipostituses tuuakse välja, et estcoini idee väljatöötamisse kaasati ka Eesti Pank, siis Geeniusele antud kommentaaris väidab asepresident, et nendega ei ole konsulteeritud.

Täpsustavas kommentaaris kinnitas e-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus, et Eesti Panga poolt oli abiks idee edasiarenduses ja kriitiliste punktide välja toomises makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela.

“E-residentsuse propageerijate viimane blogipostitus kirjeldab erinevaid alternatiive, mida estcoin endast kujutada võiks. Need variandid on olemuselt väga erinevad. Esialgsete ideede pinnalt oskame praegu öelda vaid seda, et ametlikult fikseeritud kursi järgi piiramatult eurodesse konverteeritavate virtuaalsete žetoonide väljastamine on kindlasti problemaatilisem kui selle blogi autorid ette kujutavad,” täpsustas Müller.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.