Uudis

Eesti Panga president: mingit riikliku krüptoraha tulemas ei ole

Foto: Sander Ilvest/PM/Scanpix

Eesti Panga president Ardo Hansson ütles intervjuus Börsen-Zeitungile selgelt välja, et riikliku krüptoraha tulemas ei ole.

“Kahjuks tulid valitsusasutustelt mõned eksitavad sõnumid ja kommentaarid,” lausus Hansson. “Ütlen otse, et ei valitsus ega ka meie kui keskpank ei kaalu krüptoraha kasutuselevõttu. Meie raha on euro ja see on hea raha. Kui kogu see mull lõhkeb, vaibub ka see arutelu. Me ei tee midagi sellist, mille pärast keegi peaks muretsema.”

Rääkides krüptorahaturust üldiselt, sõnas Hansson, et tegemist on mulliga.

“See, mis praegu krüptovaluutade maailmas toimub, on täielik hullus,” lausus ta. “See on tõeline mull – mull, mis võib osutuda veelgi hullemaks kui Hollandi tulbimaania 17. sajandil.”

Ta sõnas, et krüptovaluuta olemuslik väärtus on isegi väiksem kui tulbil. “Praegu ma siiski ei võta seda ohuna finantsstabiilsusele. Mahud on liiga väikesed. Kui need järsult suurenevad ja hakatakse võtma suuri laene, et selliseid varasid tohutul hulgal kokku osta, siis võib see finantsstabiilsust ohustada. Praegu on see investorite ja tarbijate probleem. Mõned teenivad sellega tõenäoliselt kõvasti raha. Kuid paljud tõenäoliselt ka kaotavad kõvasti,” ütles ta.

Riikliku krüptoraha plaani kohta saad pikemalt lugeda siit.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.