Uudis

Eesti pankade töötajad võivad krüptorahadega edasi kaubelda

LHV logo Tallinnas asuva Cityplaza hoone katusel.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees, Scanpix

22. jaanuaril andis meie regiooni üks suurimaid panku Nordea teada, et töötajatel keelatakse krüptorahadega kauplemine. Eestis aga ükski pank sääraseid piiranguid ei rakendada ning töötajad võivad rahuliku südamega tegevusega jätkata.

Swedbanki kommunikatsioonijuht Kristi Roost sõnas, et nende jaoks on oluline tehingute läbipaistvus ning kõigis oma tegevustes järgitakse meile seatud õigusnorme, seega pakutakse krüptorahadega tegelevatele ettevõtetele pangateenuseid ja töötajad võivad Bitcoinide ja muude krüptorahadega oma äranägemise järgi tegutseda.

“Jälgime pingsalt turuolukorda ning võtame arvesse muutusi klientide käitumises,” sõnas ta.

Usaldavad enda töötajaid

Luminori kommunikatsioonispetsialist Lotte-Triin Narusk sõnas, et ka nende pangas ei ole töötajate tegevuse takistamiseks regulatsioone kehtestatud.

“Oleme oma töötajatele meie põhimõtteid riskide võtmise ja läbipaistvuse osas tutvustanud. Usaldame oma töötajaid ja usume, et nad asjatuid riske ei võta ja on oma finantstehingutes läbipaistvad,” lausus ta.

Panga sõnul on uued innovaatilised lahendused turul on igati tervitatavad, kuid peetakse oluliseks, et need oleksid usaldusväärsed, läbipaistvad ja turvalised.

“Krüptorahaga kaasneb täna veel üksjagu riske ja ebakindlust, sealhulgas seotus rahapesuga. Luminori jaoks on oluline olla läbipaistev oma finantstehingutes, vältida asjatute riskide võtmist ja sama ootame ka oma klientidelt,” sõnas Luminor Eesti juht Gunnar Toomemets.

Pole probleemi, aga asjaolusid kaalutakse

SEB kommunikatsioonijuht Julia Pliimann märkis samuti, et panga töötajatel ei ole piiranguid krüptorahaga kauplemisel.  Samuti võidakse vastu võtta krüptorahaga tegelevaid kliente, kuid kaalutakse kõiki asjaolusid ning vastavust seadusele.

Ta märkis, et pank võib lepingu sõlmimisest keelduda eelkõige juhul, kui isik või temaga seotud isik tegutseb panga hinnangul riigis või tegevusalal, kus on kõrge terrorismi rahastamise või rahapesu risk.

LHV kinnitas samuti, et töötajatel pole krüptorahaga kauplemine keelatud ja seda ei plaanita ka teha. LHV kliendiks on ka üks suurimaid krüptorahafirmasid Coinbase, mis tegeleb tehingute vahendamisega.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.