Uudis

Eesti pensionirahaga antakse hoogu Singapuri ettevõttele, mis ehitab idufirmade hostele

Fondi Superangel üks asutajatest Rain Rannu (fotol keskel särgiga "Palo Alto") Tribe Theory'i hostelis Yangonis.Foto: Superangel

Rain Rannu, Veljo Otsasoni ja Marek Kiisa loodud investeerimisfond Superangel osales investeeringus, millega rahastatakse Singapuri ettevõtet Tribe Theory. Kokku investeeriti ettevõttesse miljon Singapuri dollarit (ligikaudu 650 000 eurot), millest pea poole käisid välja eestlased.

Lisaks Rannu, Otsasoni ja Kiisa rahadele on fondil kasutada ka LHV pensionifondide raha. Investeeringust tulenevalt laieneb Tribe Theory Euroopasse ning avab esimese idufirmandajatele suunatud hosteli juba järgmisel kuul Tallinna vanalinnas.

Ühised tutvused viisid investeeringuni

Fondi ühe loojatest Rain Rannu sõnul kohtus ta Tribe Theory looja Vikram Bharatiga mullu sügisel ühiste tuttavate kaudu Singapuris ning see viis ühel hetkel investeeringu tegemiseni.

Rannu kinnitusel on nõnda varajases faasis olevasse ettevõttesse tehtud investeering peamiselt seotud asutajaga.

“Tema ind ja võimekus sellises valdkonnas globaalset firmat ehitada. Siiani on ta aastaga tõestanud agressiivseid laienemisplaane ja valdkond on samuti äärmiselt huvitav, kuidas tehnoloogia abil saab konkreetsele valdkonnale keskendudes ehitada täiesti uutmoodi äri traditsioonilises valdkonnas,” ütles Rannu.

Lisaks füüsilistele hostelitele on osa Tribe Theory’i ärist ka digitaalne sotsiaalne võrgustik, millega kaudu edastatakse informatsiooni idufirmandajatele suunatud ürituste, tööpakkumiste ja investorite kohta.

Rannu kinnitusel ei ole tegu puhtalt ettevõttega, mis tegeleb ruumide rentimisega, vaid unikaalne väärtus luuakse kõigi komponentide kooslusel.

Endine EASi Singapuri esinduse juht laiendab äri Eestisse

Tribe Theory’i on juba palganud ka vähemalt ühe eestlase, kelleks on endine EASi Singapuri esinduse juht Indrek Pällo. Rannu sõnul tegeleb Pällo praegu äri laiendamisega Eestisse. Selle tarbeks renoveeritakse praegu Tallinna vanalinnas Uuel tänaval asuvat kinnistut, kus plaanitakse avada juba järgmisel kuul hostel.

Lisaks Eestile kavatseb idufirma Euroopa osas lähiajal laieneda ka Portugali. Kõigis hostelites korraldatakse kaks-kolm korda nädalas üritusi, mis võimaldavad tehnoloogiast ja idufirmadest huvitatud inimestel omavahel suhelda.

Lisaks Superangelile osalesid investeeringus Singapuri päritolu fondid REAPRA ja Aurum Investments. Firma tegutseb tänaseks viiel füüsilisel pinnal, mis asuvad Singapuris, Bangalore’is, Hong Kongis, Yangonis ja Balil. Sel aastal plaanitakse olla tegevad kokku kümnes erinevas riigis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.