Uudis

Eesti politsei: tumeveebiga ei tasuks tegemist teha

Lisaks kõigile tuttavale internetile käib tegevus ka salajasemas tumeveebis, kus lisaks legaalsele tegevusele kaubeldakse ka keelatud ainetega ning levitatakse keelatud sisu. See pole märkamata jäänud ka politseile, kes tumeveebil silma peal hoiab.

Keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juht Oskar Gross sõnas Geeniusele, et tumeveebis toimuvat kriminaalset tegevust regiooniti on võrdlemisi keeruline hinnata, kuna ainuüksi tehniliselt on tumeveebi eesmärk varjata kasutajate asukohta ning samuti oma asukoha avaldamine ei kuulu kurjategijate tavapraktika alla.

“Peamise probleemina näeme noorte kõrgendatud huvi tumeveebi ning sealt leitava vastu, ilmselt peaasjalikult narkootikumide ostmise vastu,” lausus Gross.

Kuigi esmapilgul võib tumeveeb tunduda Grossi sõnul intrigeerivana, siis reaalselt narkootikumide tellimine või muu illegaalse sisuga kokkupuutumine võib endaga kaasa tuua sekeldusi.

Sellest tulenevalt on ka politsei soovitus tumeveebiga mitte tegemist teha, kuna teatud juhtudel ainuüksi sisuga tutvumine võib olla (näiteks laste seksuaalse väärkasutamisega seotud materjal) kriminaalkorras karistatav.

“Paraku ei saa aga me taktikalistel põhjustel täiendavalt seda valdkonda avada,” lisas Gross.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.