Uudis

Eesti riigiamet oli Facebookiga kaheksa kuud nimesõjas ja pidi selleks eraldi inimese palkama

Kuvatõmmis tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti Facebooki lehest.Foto: Kuvatõmmis

Tänavu jaanuaris ühinesid tehnilise järelevalve ja tarbijakaitse ametid, mille tulemusena sai koondametite uueks nimeks pikk ja lohisev tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA). Koos nimevahetusega muudeti ameti kodulehe aadressi ning vahetusse läksid ka visiitkaardid.

Lisaks langetas amet otsuse, et senine tehnilise järelevalve ameti Facebooki-leht läheb hingusele ning varasem tarbijakaitseameti oma nimetatakse ümber. See aga osutus nõnda raskeks, et lahenduse saabumine võttis aega kaheksa kuud ning selleks palgati isegi üks töötaja.

Kodanikud olid mures

TTJA kommunikatsioonieksperdi Anne-Mai Helemäe kinnitusel ei valmistanud Facebooki lehe väär nimi ametile ühtegi tööalast takistust, kuid ikkagi otsisid nad probleemile aktiivselt lahendust.

Esmalt alustati eelmise ameti Facebooki-lehe ümbernimetamisega, kuid see päädis olukorraga, kus pea kaheksa kuud kandis TTJA Facebooki-leht nime “Tarbijakaitse ja amet”.

Kõik katsed Facebookiga suhtlemiseks nurjusid, ameti palvetele lihtsalt ei vastatud või vastas neile robot automaatse kirjaga, mis andis mõista, et soovitud uus nimi ei ole Facebooki hinnangul kohane.

Helemäe sõnul said nad isegi murelikelt kodanikelt kirju küsimusega, kas ameti Facebooki-leht on juhuslikult kaaperdatud. Töötajad proovisid lehe nime Facebookis korduvalt muuta ning ühel hetkel isegi pakuti neile nime vahetamise osas abi.

Nime sai amet lõpuks eile, 22. augustil, muudetud, kuid TTJA ei tea täpselt, kas nimevahetus saadi tehtud tänu sellele, et nad kasutasid kahe ametivälise inimese abi või luges Facebookis mõni reaalne inimene lõpuks nende kirjad läbi ning sai aru, et automatiseeritud süsteem on korduvalt vale otsuse teinud.

Helemäe kinnitusel sai üks TTJA-d nõustanud inimene oma töö eest ka palka, kuid kui suur see oli, ei soovinud ta avalikustada. Teine nõustaja pakkus oma abi ametile ilma selle eest töötasu saamata.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.