Eesti riik moodustab suure küberturvalisuse poliitika nõukogu

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo kutsus kokku riikliku küberturvalisuse poliitika nõukoja, mille eesmärk on nõustada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumit (MKM) Eesti küberturvalisuse poliitika kujundamisel ning toetada laiapõhjalise arutelu kaudu valdkonna arengut.

Nõukogu töösse soovib minister kaasata 32 erinevat osapoolt, kelle hulka kuuluvad valdkonna eest vastutavate riigiasutuste, erasektori ja akadeemia esindajad. Lisaks on eraisikutest ekspertidena kaasatud Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonna professor Tanel Tammet ning pikalt riigi infosüsteemi ametis töötanud Toomas Vaks.

Nõukoja ülesanneteks on valdkondlike arengute ja väljakutsete kohta info jagamine, küberturvalisust puudutava olukorrateadlikkuse loomine ja küberturvalisuse poliitikate käsitlemine.

Nõukogu täpne koosseis selgub 31. oktoobriks, kuid esialgu on minister soovinud seal näha haridus- ja teadusministeeriumi, justiitsministeeriumi, kaitseministeeriumi, siseministeeriumi, välisministeeriumi, riigi infosüsteemi ameti, tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti, riigi infokommunikatsiooni sihtasutuse, Eesti interneti sihtasutuse, KredExi, välisluureameti, kaitsepolitseiameti, politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe, andmekaitse inspektsiooni, riigiprokuratuuri, Eesti kohtuekspertiisi instituudi, Tallinna Ülikooli, Tallinna tehnikaülikool, Eesti teadusagentuuri, Tartu Ülikooli, kaitseliidu, hariduse infotehnoloogia sihtasutuse, e-riigi akadeemia, rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse, NATO küberkaitsekoostöö keskuse, Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu, Eesti kaitsetööstuse liidu, Eesti infoturbe assotsiatsiooni ja Eesti pangaliidu esindajaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.