Uudis

Eesti riik tahab vangidele e-poe luua

Registrite ja infosüsteemide keskus plaanib luua vanglateülest e-poodi, mille kaudu vanglates viibivatel inimestel oleks lihtsam ja bürokraatiavabam asju osta, kirjutab rahvusringhääling.

Täpsemalt on plaan hankida lahendus, mis võimaldaks kinnipeetavatel ise turvaliselt e-poodi sisse logida, enda kontojääki jälgida ja tellimusi esitada. Samuti saaks tellida tooteid, mis ei kuulu vanglapoe igapäevasesse tootevalikusse.

Lisaks peaks tulevane e-pood võimaldama debiteerida kinnipeetavate vanglakontolt raha kaupade eest tasumiseks ja pidada arvestust poes olevate kaupade ja nende maksumuse üle.

Uus lahendus peaks võimaldama ka vajadusel kohaldada piiranguid erinevatele tootegruppidele või müügil olevatele toodetele ning anda vangla administratsioonile võimaluse jälgida tellimuste kulgu, et vajadusel tellimisprotsessi sekkuda.

Enne e-poe rajamise hanke välja kuulutamist kutsuvad registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) esindajad võimalikke arendajaid infopäevale, et teada saada, kas ja kui suur huvi on neil eritingimustele vastava e-poe lahenduse loomise vastu

Kauplusi peavad kõik vanglad Eestis: Tallinnas, Tartus ja Virus. Tallinna ja Viru vanglas majandab poode vastava hanke võitnud ettevõtja, Tartu vangla vastutab kaupluse pidamise eest ise.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.