Uudis

Vähem kui nädal jäänud: Eesti rohe-idufirmasid oodatakse taas võistlusele, kust Eesti juba 3 võitu on toonud

Pavel Kirienko (Zubax Robotics) võitis mulluse võistluse, tema droonimootorite kontrollerite vastu tundsid huvi nii Intel kui Amazon.

Teaduspark Tehnopol kutsub Eesti idufirmasid 11. märtsini esitama taotlusi Kesk- ja Ida-Euroopa suurimale konkursile PowerUp!.

Võistluse peaauhind on 50 000 eurot, varem on võistlusel Eesti idufirmad saanud kolm esikohta ja ühe teise koha tiitli.

Geenius käis eelmisel aastal PowerUp! võistluse finaali kajastamas, siis võitis üle-Euroopalise võistlsue Eesti startup Zubax, mis suudab elektrimootoriga droonide akudest pigistada välja rohkem energiat kui varem arvati võimalik olevat.

Võitja: riskikapitali asemel kasutasime võiduraha

Zubax Roboticsi asutaja Pavel Kirienko kommenteeris peale lõppvõistlust, et PowerUp! konkursilt saadud uued esinemisoskused ja mentorite nõuanded on väga olulised, aga samas on tähtis teha oma tööd võimalikult hästi – küll siis tuleb ka kõik muu. “Peale finaali võitmist võtsid meiega ühendust mitmed riskikapitali firmad ja inkubaatorid, kuid hetkel oleme otsustanud pühenduda oma tehnoloogia edasiarendamisele. Võiduraha 30 000 eurot oli väga teretulnud – kasutasime seda põhiliselt labori varustuse täiendamisele ja prototüüpide tootmisele,“ lisas Kirienko.

PowerUp! konkurssi korraldab InnoEnergy, mis on Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toetusel tegutsev säästva energia uuenduste eestvedaja, mis korraldab PowerUp! võistlust tänavu juba viiendat aastat.

Rohetehnoloogia idufirmade konkursile on seekord eriti oodatud ideed, mis hõlmavad tooteid või teenuseid säästva energia, mobiilsuse, puhta õhu, kütte, ringmajanduse, targa linna ja teiste rohetehnoloogiate valdkonnas.

Võimalus saada 150 000-eurone investeering

Lisaks peaauhinnale on rahalised auhinnad ka teisele ja kolmandale kohale. Samuti pakub konkurss võimalust osaleda InnoEnergy juhitud ärikiirendis Highway, mille eesmärk on aidata idufirmad Euroopa turule. Programmiga liitujatele pakutakse tuge väga erinevates valdkondades, alustades juriidilisest nõustamisest intellektuaalomandi kaitsmisel kuni toodete turule toomiseni. Lisaks saavad kiirendis osalejad ligipääsu rahvusvahelistele klientidele ning võimaluse kuni 150 000-eurose investeeringuni.

PowerUpil osalemiseks tuleb taotlus eistada enne 11. märtsi 2019. Osalemise tingimused, taotlusvorm ning muu vajalik informatsioon on leitavad konkursi veebilehelt.

Konkursi Eesti vooru finaal toimub 24. aprillil Pipedrive’is, sellele eelnevad bootcamp’id 17. ja 18. aprillil. Eesti finaali võitja läheb edasi lõppvõistlusele, mis toimub 21. mail Krakowis. Üritus toimub ühe Kesk- ja Ida-Euroopa tähtsaima majanduskoverentsi Impact’19 raames.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.