Uudis

Eesti saadab Ukraina digiministeeriumile tehnikat, kokku läheb teele ligi 1400 seadet

Ukraina poole teele pandud IT-seadmed.Foto: MKM

Eesti saatis Ukraina digiministeeriumile arvuteid ja muud IT-riistvara, et toetada Ukraina IT asutusi ja digiteenuste toimepidevust, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium pressiteates. Eesti avaliku sektori asutuste ja Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) koostöös saadetakse Ukrainasse kokku ligi 1400 seadet pea 80 000 euro maksumuses.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi üleskutsel kogusid erinevad riigiasutused ning erasektori ettevõtted ITL-i vedamisel tehnilisi vahendeid, mida on Ukraina IT ministeeriumilt saadud info järgi neil praegu enim vaja.

„Selleks, et Ukraina riiki üleval hoida ja kaitsta vajavad nad lisaks sõjalisele abile ka IT-vahendeid, mis on sõja käigus hävinud või küberrünnakute tõttu kasutuskõlbmatuks muutunud. Ukrainased on meile sellise palve esitanud ning loomulikult me aitame neid, kaasates nii avalikku kui ka erasektorit,” ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.

Kiire reageerimine

ITL-i tegevjuht Doris Põldi ütles, et nende liikmed reageerisid vajadusele kiiresti. „Vaid kahe päevaga suutsid ITL-i liikmed kokku koondada märkimisväärse hulga vajalikest toodetest. Selline kiire tegutsemine on väga hea näide ka avaliku ja erasektori koostööst – omavahel jagatakse operatiivselt infot ja leitakse kiireid lahendusi,“ sõnas Põld.

Välisministeeriumi abil läks eile Ukraina poole teele ligi 60 erinevat toodet, mida oli kokku pea 1400 ühikut. Näiteks saadeti ukrainlastele arvuteid, printereid, tahvelarvuteid, IP kaameraid, wifi ruutereid, kõvakettaid, kaableid ja palju muud. Pakk peaks jõudma Ukrainasse lähipäevil.

„Kindlasti suured tänusõnad ITL-ile ning kõigile asutustele, kes olid valmis kiirelt kaasa tulema ning vajaliku tehnikat kokku kogusid ja annetasid. See näitab Eesti tugevat solidaarsustunnet ukrainlastega sel raskel ajal ning kindlasti jätkame nende igakülgset toetust ka edaspidi,“ ütles Sutt.

Toimetas Kristjan Ats Mägi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.