Uudis

Eesti sai 100: 5 tehnoloogiateemalist kinki riigile

Foto: Kristjan Teedema/PM/Scanpix

EV100 puhul tehakse Eesti riigile ohtralt sünnipäevakinke, millest mitmed on mingil moel seotud ka tehnoloogia ja digilahendustega. Siin on 5 digiteemalist kinki, mis Eesti sajanda juubeli puhul saab, millest mõned juba valmis, mõned peagi valmimas ja mõned, mis valmivad aastate pärast.

Miljon Vikipeedia artiklit

Tegu on kollektiivse ettevõtmisega, millega soovitakse eestikeelse Vikipeedia tekstimahtu suurendada miljoni artiklini ja luua sel viisil kõigile eestlastele vajalik mahukas entsüklopeedia. Asi peaks valmima lähiaastatel, lähemalt saab projekti kohta lugeda siit.

Eesti ajalugu tutvustavad YouTube’i videod

Eesti ajaloost on kirjutatud palju uurimusi, kuid tihti ei jõua need laiemate rahvahulkadeni. ”Ajalugu Oskariga” on YouTube’i kanal, mille eesmärk on olukorda parandada. Asja taga on Tartu ülikooli ajaloo eriala lõpetanud inimesed. Uuri kanalit siit.

Kosmosevabariik

2013. aastal sai Eestist tänu tudengisatelliidile kosmoseriik. Alates sellest ajast pole kosmosetehnoloogia arendamine siin hetkekski peatunud, ja tudengite käte all valmivad satelliidid, millest üks kannab nime ESTCube-2 ja teine TTÜ100, on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul pühendatud Eesti riigile ja rahvale ning need plaanitakse saata Maa orbiidile aastatel 2018-2019.

Satelliitide meeskonnad teevad Eestile kingituse nimega “Kosmosevabariik 100”, mis sisaldab eelkõige noortele suunatud tegevusi, et panna neid unistama suurelt ja veenda selles, et Eestis on võimalik teha suuri tegusid.

Suurim Robotex

Möödunud aastal toimus siiani suurim Robotexi robootikakonverents, samuti kingiti Eesti koolidele 100 robotit, mille peal lapsed tehnikateadmisi harjutada saavad.

Eesti 100 playlist

ERR on EV100 puhul loonud aga esitusnimekirja, kus on 100 Eesti lugu, mida vabariigi aastapäeval kuulata. Kuula seda siit.

Vaata kõiki kingitusi siit.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.