Uudis

Eesti startup laseb arendajad Mercedese autosid “häkkima”

Foto: High Mobility

Eesti-Saksa startup High Mobility avaldas Las Vegases CES messil koostöö Daimleriga, millega avatakse liides Mercedes-Benz sõidukitele, et selle kaudu uusi teenuseid arendada.

High Moblity tegeleb programmeerimisliidese ehk API tegemisega ja just seda võimalust lubabki Mercedes-Benz nüüd oma sõidukitel volitatud arendajatel kasutada. Neil on võimalus “häkkida” ehk leiutada uusi võimalusi ja lahendusi, kuidas internetti ühendatud auto lõppkasutajale mugavamaks teha. High Mobility tegutseb sillana, kes pakub arendajatele tööriistu ja ligipääsu auto andmetele – samas lõplik kontroll jääb alati iga auto valdajale.

Firma tehnoloogiajuhi Kevin Valdeku sõnul on see suur samm edasi, sest High Mobility on juba koondanud kogukonna arendajaid, kes selliseid võimalusi kasutada tahavad ja oskavad.

Nende seas on ettevõtteid nagu Virtuo, mis pakub lühirenti (kliendi nutitelefon on sisuliselt auto võti), automaatne parkimistasu arvestav Eesti startup Autlo, ühendatud auto teenuseid arendav Springworks ja teised.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.