Uudis

Eesti startup LeapIN lennutab pangatöötaja e-residentide juurde kohale

screen_shot_2016-02-04_at_15.28.39.png

Kui Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) hakkab e-residentsuse populariseerimiseks korraldama reise ehk nn konsulaarmissioone Singapuri ja San Franciscosse, siis lööb nendega kaasa ka LeapIN, mis üks esimesi Eesti ettevõtteid, mille eesmärgiks ongi e-residente teenindada.

"Vastab tõele, et panustame ühiselt EAS-iga e-residentsuse tutvustamisele Singapuris,” kinnitas LeapINi äriarhitekt Urmo Pärg.

Tema sõnul tahab LeapIN pakkuda Singapuris Eesti e-residentidele oma põhitoodet s.o. mikro-ettevõtte haldamise terviklahendust Eesti ökosüsteemis. See tähendab, et LeapINi abiga saaksid e-residendid ilma Eestit külastamata siin edukalt oma äriühingut hallata.

LeapIN aitab e-residendil Eesti osaühingu registreerida, nime valida, osakapitali sissemakse teha ja isegi kohaliku postiaadressi saada. Firmat juhtida saavad e-residendid digitaalselt.

Singapuri võetakse kaasa panga esindaja

Lisaks kavatseb LeapIN e-residente aidata ka Eestis pangakonto avamisega, mis on seni üks suurimaid takistusi olnud e-residentidele väljaspoolt Euroopa Liitu siin äri ajamiseks.

"Ja vastab ka tõele, et sealse huvi korral organiseerime konsulaarmissioonidega samaaegselt Singapuri kohale ka panga esindaja, kes teostab seal nõutavad isikusamasuse tuvastamise toimingud nendele isikutele, kellel on põhjendatud soov Eestis pangakontot avada ja kelle taust ka nõuetele vastab,” rääkis Pärg.

"Tegemist on erandliku lahendusega, mida esialgu rakendame ainult Singapuris,” lisas ta. Tema sõnul on täpne koostöö pankadega alles välja kujunemas, mistõttu ei saanud ta nimetada, millisesse Eestis tegutsevasse panka e-residendid konto teha saaks.

EAS alustabregulaarsetereisidega kuni kord kvartalis Singapuri ja San Franciscosse, et sealsete ettevõtjate ja võimalike partnerite seas e-residentsuse taotlemist ja saamist lihtsustada.

Foto: ekraanipilt

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.