Uudis

Eesti talutarkvara võetakse kasutusele Euroopa ühes suurimas põllumajandusettevõttes

pexels-photo-175389.jpeg

Põllumajandustarkvara pakkuv Eesti iduettevõte VitalFields sõlmis septembris koostöölepingu Euroopa ühe suurima põllumajandusettevõttega Spearhead International. Ettevõte võtab VitalFieldsi tarkvara peagi kasutusele üle 82 000 hektari põllumaa haldamisel viies riigis, kasvatades sellega idufirma teenuseid kasutavate põllumaade hulka 13 protsendi võrra.

"VitalFieldsi tarkvara aitab hetkel juba hallata ligi 600 000 hektarit põllumaad sadades farmides peamiselt Saksamaal, Eestis,Poolas ja Ukrainas. Tänu Spearhead’i liitumisele võetakse tarkvara kasutusele veel 82 000 hektaril, mis tähendab VitalFieldsile ligi 13-protsendilist kasvu,“ kommenteeris VitalFieldsi tegevjuht Martin Rand.

Esimese sammuna alustatakse koostööd Spearhead grupi Poola tütarfirmaga Top Farms.

"Spearhead peab oma põllumaade puhul eelkõige oluliseks kvaliteeti ja jätkusuutlikkust. VitalFieldsi tarkvara ja teenused aitavad võrrelda Spearheadi gruppi kuuluvate erineva suuruse ja asukohaga põllumaade saagikust ja kvaliteeti, tõstes sellega järjepidevalt põldude haldamise tõhusust ja majanduslikke tulemusi," kinnitas Rand.

Kõikide süsteemiga liitunud põllumaade kohta sisestatud andmete põhjal pakub VitalFields ka soovitusi põllumaade tõhusamaks ja keskkonnasõbralikumaks haldamiseks. "Agronoomide poolt elektroonilistesse põlluraamatutesse sisestatud andmed analüüsitakse ning selle põhjal pakutakse konsultatsiooniteenust." selgitas Rand.

2011. aastal asutatud ja siiani pigem väikeseid ja keskmisi põllumajandusettevõtteid teenindanud VitalFields pakub põllumajandustarkvara, mis aitab põllutöid kavandada vastavalt ilmaandmetele, täita elektroonilist põlluraamatut ning kasutab põlluraamatu kannetest saadud infot, et koostada aruandeid saagikuse, väetiste kasutuse ja palju muu kohta. Ettevõttesse on Eesti, Inglismaa ja USA riskikapitalistide poolt tänaseks kokku investeeritud 2 miljonit dollarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.