Uudis

Eesti teeb homme teatavaks Huawei seadmete piirangu 5G võrkude loomisel

Huawei logoFoto: Scanpix

Täiendatud 16:11 20.09. 2019:

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo saadab kooskõlastusringile eelnõu, mille kohaselt peavad sideettevõtjad edaspidi sidevõrkudes kasutatava tehnoloogia kooskõlastama tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametiga (TTJA).

Eelnõu kohaselt peavad Eestis Huawei 5G küsimuses otsuse langetama riigi infosüsteemi amet (RIA), välisluureamet ja kaitsepolitseiamet (KAPO).

Originaal: Kevadest saadik on riik vaaginud küsimuse üle, kas Eestis tohivad sideoperaatorid 5G võrke luua Huawei seadmetega või mitte. Seni teadaoleva informatsiooni kohaselt on otsus juba langetatud ning see viitab sellele, et Huawei seadmeid ei lubata operaatoritel 5G võrkude puhul kasutada.

Ametlikult teeb selle otsuse homme teatavaks riigi küberturvalisuse poliitika juht Raul Rikk. Piirangu rakendamiseks seatakse sisse kord, mille kohaselt peavad sideettevõtjad edaspidi sidevõrgu investeeringud kooskõlastama tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametiga.

Otsus Huawei seadmete kasutamist piirata langetati väliskaubandus- ja IT minister Kert Kingo poolt koostatud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) seadmete usaldamise poliitika moodustamise töörühmas ning seda on tutvustatud ka valitsuse julgeolekukomisjonile.

Eestis Huaweid esindav kommunikatsioonibüroo on viimaste nädalate jooksul meediale saatnud mitmeid pressiteateid, milles taunitakse riigi plaani seada Huawei osas piirang.

Geeniusele teadaolevat on 5G osas seatav piirang väga üldsõnaline ning ei too nimeliselt Huaweid välja, kuid välistab siiski võimaluse operaatoritel Huawei seadmeid kasutada.

Märksõnad: , , , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses