Uudis

Eesti ühed vanimad telefonid: Telia võrgus töötavad endiselt mõned 1994. ja 1995. aasta mobiilid

Nokia 2110 on vanim Telia võrgus kasutusel olev telefon.Foto: Telia

27. jaanuaril toimub taas Telia korraldatud digikoristuspäev. Selle raames otsis operaator välja kõige vanemad mobiiltelefonid, mis ettevõtte võrgus endiselt töötavad.

Telia tehnilise teeninduse juhi Tanel Peebu sõnul kuulub kõige vanema võrgus töötava mobiiltelefoni au Nokia 2110-le, mis on siiani aktiivses kasutuses.

„Kõnealune Nokia jõudis turule 1994. aastal, seega on telefon vastu pidanud ligemale kolmkümmend aastat. See on vägagi märkimisväärne tulemus ning suurepärane näide kestlikust kasutusest, kuna telefon pole jäänud sahtlipõhja seisma ja teenib omanikku edasi,“ lisas Peep.

1995. aasta telefonidest on võrgus esindatud paar Ericsson GH388 mudelit. Võrdluseks saab tuua, et veel poolteist aastat tagasi oli kõnealuseid mudeleid võrgus 7 tükki. Seega on ajahammas vanemate telefonide puhul siiski üsna armutu.

Aastast 1996 pärinevaid Ericsson GA628 ja GH688 mudeleid töötab võrgus samuti mõlemat kaks tükki. Ka Nokia 1611 mudelit, mis tuli turule veidi peale 1997. aastat, kasutab Telia võrgus paar inimest.

„Kui rääkida tänasel päeval väga olulisest keskkonnateadlikkuse ja jätkusuutlikkuse teemast, siis Nokia 1611 oli esimene mobiiltelefon maailmas, mis võis ühes versioonis saada oma energia päikeselt. Nimelt oli telefoni ühe aku versiooni tagaküljele integreeritud päikesepaneel,“ lisas Peep.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.