Eesti üks edukamaid idufirmasid Starship kolis peakontori San Franciscosse

Allan Martinson. Foto: PM/Scanpix

Maailma üks tuntumaid pakirobotite tootjaid Starship Technologies avas hiljuti uue kontori tehnoloogiaettevõtete mekas San Franciscos. Ettevõtte ärijuhi Allan Martinsoni sõnul juhitakse uuest kontorist Starshipi rahvusvahelist äri.

“Starship on USAs aktiivselt tegutsenud 2017. aasta algusest alates ja sellest ajast on meil kontorid või robotijaamad Washingtonis ja Redwood City’s, mõni kuu tagasi avasime ühe ka Concordis. Kokku on Starshipis USAs ametis ligi 50 inimest. Novembrist üürisime San Franciscos ruumid meie äripeakontori jaoks,” seletas Martinson Geeniusele antud kommentaaris.

Ärijuhi sõnul jäävad kõik praegused Starshipi kontorid alles ning arenduskeskus jääb endiselt suuremas osas Tallinna. Ka ei ole ettevõttel kavas töötajaid ühest kontorist teise liigutada.

“Ma arvan, et 2017. aastal ei ole sõnal “kontor” ammu enam seda tähendust, mis varem. Kontor on inimese läptopis ja pilves. Kõik me managemendi (juhtkonna – toim.) liikmed on pidevas liikumises ja iga päev on keegi uues linnas, ilma et see meie töörutiine muudaks. Lihtsalt taust videopildil on teine,” selgitas Martinson oma nägemust tänapäevasest kontorist.

“Kui vähegi võimalik, ei rendiks ma ühtegi ruumi, mida ei saaks 30 päevaga üles öelda ja mujale liikuda, või kus ma ei saaks 30 päevaga ka näiteks 3 korda pinda kasvatada. Kui ma saan ühe näpuliigutusega AWSis serverimahtu juurde osta, siis ma ootan sama ka kontori osas,” lisas ta.

A post shared by Allan Martinson (@amartinson) on

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.