Uudis

Eesti vabalevi läheb üle HD-telepildile

Eesti kaabelvõrkudes on saanud juba üle aasta vaadata HD-kvaliteedis ehk kõrglahutusega telepilti ning digiteenuste ettevõtte Levira hinnangul on lähiaastatel oodata HD suuremat levikut ka vabalevi ja antenni-TV vaatajate seas.

“Suur osa vabalevi ja antenni-TV vaatajaid, kellel on kodus vajaliku tüüneriga teler, saavad ETV programme HD-kvaliteedis vaadata juba mõnda aega. Leviral on tuleva aasta algusest ka tehniline võimekus viia HD-telepilt kõigi antenni-TV vaatajateni,” ütles Levira juhatuse liige ja võrguteenuste valdkonna juht Meelis Anton ettevõtte teates.

Antoni sõnul on ühtlasi mõistlik vabalevis aegamööda loobuda oma aja ära elanud SD-formaadist. Seda suunda on näha ka Euroopas: Soome läheb vabalevis HD-le üle 2020. aasta aprillist ning sarnane üleminek toimub Saksamaal aastal 2019, Tšehhis ja Horvaatias 2020 ja Itaalias 2022.

Antoni sõnul on juba aastaid turul telerid, mis ei ole mõeldud SD-pildi vaatamiseks ning olulisel osal antenniga televaatajatest on HD-võimekus juba kodus olemas. Kantar Emori uuringu andmetel oli 2017. aasta seisuga 57% Eesti teleperedest kodus kuni neli aastat vana teler.

“Seoses tehnoloogia arenguga panustab Levira senisest aktiivsemalt HD-edastusse, et anda uus kvaliteet Eesti antenni-TV-le. HD-pilti edastavas võrgus saab pakkuda väga head pildikvaliteeti nii linnades kui ka hõreasustusega paikades. Leviral on siin soov teha tihedat koostööd TV-kanalite ja kommunikatsioonisektori ettevõtetega, et Eesti saaks telepildiga astuda kaasaega,” märkis Anton.

Näiteks Eesti suurim TV-teenuste pakkuja Elisa peab samavõrd tähtsaks HD “leviala” laiendamist ning parema pildikvaliteedi pakkumist antenni-TV vaatajatele.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.