Uudis

Eesti veebileht pley.ee pakub tasuta muusikat, mida plaadifirma hinnangul jagatakse ilma loata

pley.jpg

Eestis alustas tegevust muusikateenust meenutav veebileht Pley.ee, mis lubabtasuta ja reklaamivabalt muusikat kuulata ning esitusnimekirju koostada.

Tegu pole siiski ilmselt Eesti oma voogedastusteenusega, sest pakutav muusikavalik näib pärit olevat hoopis YouTube'i keskkonnast. Mitme loo juures onkuulda ka muusikavideotele omaseid elementenagu dialoogi ning vaikust.

Tasuta reklaamivaba pakkumise puhul tekib küsimus, kas muusika on seaduslikult litsenseeritud või mitte.Lehekülje ükslooja Henry Paala selgitas, etkogu leheküljel olev info tuleb läbi avaliku Spotify ja YouTube'i liidese, mis ongi mõeldud arendajatele info saamiseks ningedastamiseks. "[Siia]ei ole lisatud ebaseadusliku funktsionaalsust," selgitas Paala.

"Enne, kui otsustasime teenuse üles panna, siis uurisime ka ise põhjalikult, et kas tegemist on ikka legaalse asjaga või on tõepoolest tegemist piraatlusega. Kui asja natukene lihtsamalt vaadata, siis on Pley justkui üks tavaline veebileht, mis jagab palju erinevaid youtube videosid läbi embed funktsiooni."

Universali muusikafirma Baltikumi regiooni juht Petri Mannonen kommenteeris Geeniuse toimetusele, et nad pole Pley.ee keskkonnast teadlikud. "Lehekülg näib sisaldavat suures osas meie repertuaari, mille esitamiseks me pole litsentsi andnud," kommenteeris firma esindaja esmase tutvuse järel. Universal lubas Pley.ee kohta võimalusel täpsema kommentaari anda.

Pley.ee keskkonnas saab lugusid ühe kaupa mängida ilma sisse logimata.Soovi korral on võimalik laulu kõrvale vaadata ka muusikavideot või lugeda laulusõnu.Muusikateenus pakub lisaks eelnimetatule võimalust uudistada TOP-50 laulude nimekirja ning vaadata, millised lood on hiljuti lisatud.

Foto: ekraanipilt

Täiendatud 31.03.2016 19.02: lisatud HenryPaala kommentaar.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.