Eesti youtubereid esindaval firmal Creatly on tekkinud suur maksuvõlg

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Martti Hallik läks nädalaks Circle K-sse tööle ja kiitis seal müüdavat saia. Foto: Ekraanitõmmis/YouTube

Eesti youtubereid esindaval ettevõttel Creatly OÜ on tekkinud umbes 17 000 euro suurune maksuvõlg, mida firma plaanib tagasi maksta graafiku alusel.

Krediidiandmed näitavad, et 17. jaanuari seisuga on maksuvõla suuruseks 16 967 eurot, ettevõttel on ka intressivõlg suuruses 112 eurot.

Creatly juht Brait Pilvik sõnas Geeniusele, et 2017. aasta oli firma jaoks suur kasvuaasta, mahte suurendati ettevõttes keskmiselt neli korda.

“Et tagada samaväärne kasv ka 2018. aastal, otsustasime viimases kvartalis ette võtta suurema investeeringu, mille tõttu ka ajatasime aasta viimaste kuude maksukohustuse,” lausus ta.

“Maksukohustuse tasume vastavalt graafikule,” sõnas Pilvik.

Uurides, mida investeering endast kujutab, sõnas Pilvik, järjest rohkem investeeritakse võimekusse toota koostöös noorte sisuloojatega atraktiivset videomeediat. “See eeldab investeeringuid meeskonda, ruumidesse ja tehnikasse,” lausus ta.

Maksuamet: graafik võimaldab ajutised makseraskused ületada

Eesti maksu- ja tolliameti pressiesindaja Uku Tampere sõnas Geeniusele, et maksuvõla ajatamise teenuse peamine eesmärk on võimaldada ettevõtjal ajutised makseraskused ületada ning äritegevusega jätkata. Ajatamise võimaldamisel võetakse arvesse äriühingu eelnevat maksekäitumist ja isiku majanduslikku olukorda.

“Seega igaühele graafiku alusel tasumist me automaatselt ei võimalda,” lausus Tampere. “Kuigi oleme loonud võimaluse ka lihtsustatud korras ajatamiseks, kui võlg on kuni 20 000 eurot ja graafik kuni 12 kuud, siis ei saa isik automaatset otsust, kui eelnevaid graafikuid ei ole täidetud või on alustatud täitemenetlus.”

Ta lisas, et kui äriühing leiab, et tal on vajalik maksud tasuda graafiku alusel, siis on tal see võimalus, aga lisaks tuleb arvestada maksusummale lisanduva intressikuluga, mis on umbes 22 protsenti aastas. Intressidelt tuleb tasuda ka tulumaks.

“Seega tasub alati läbi mõelda, kas ajatamine on ikkagi finantsiliselt kõige otstarbekam variant,” sõnas ta. “Kui aga ettevõtja graafikut kenasti täidab ja tasub ka lisandunud kohustused, siis näeme meie olukorda pigem positiivsena.”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.