Uudis

Eestis arendatud isejuhtivad lumekoristusrobotid hakkavad teid puhastama juba novembris

Täiustatud Lumebotid näevad välja sellised.

Eesti iduettevõtte Lumebot toob turule autonoomsed tänavakoristuse ja lumelükkamise robotid. Esimesed koristusrobotid alustavad tööd selle aasta novembris.

Lumeboti autonoomne koristusrobot saab töötada hooajast sõltumata, koristades tänavaid nii maha kukkunud lehtedest ja rämpsust kui ka lumest. 500 kilogrammi kaaluv robot saab koristada kuni 5000 ruutmeetrit või näiteks 12 kilomeetrit kõnniteid.

“Meie robot sobib hästi kõnniteede, parkimisplatside, parkide ja hoonete ees olevate platside aastaringseks puhastamiseks. Koristusrobotid on varustatud ka kõrgtehnoloogiliste sensoritega, mis tagavad nende ohutuse jalakäijatele ja ümbruskonnale,” sõnas Lumeboti kaasasutaja Kaspar Kikerpill.

Esimese aastaga ehitas Lumebot valmis kolm erinevat robotit ning septembris valminud kolmanda põlvkonna robot on valmis pakkuma teenust esimestele maksvatele klientidele.

“Novembris hakkavad meie robotid teenindama esimesi maksvaid kliente. See on igale startupile väga oluline verstapost, eriti tehnoloogiaettevõtte jaoks – saata oma laps tööle! Oleme uhked!” ütles Kikerpill.

Koristusrobotite turule toomiseks alustas Lumebot koostööd Eesti investeerimisettevõttega Superangel, kelle investorite ringi kuuluvad nii erainvestorid kui ka riiklik SmartCapi hallatav fondifond, LHV Pensionifondid ja mitmed välisfondid. Superangeli ühe asutaja ja investori Veljo Otsasoni sõnul on koristus- ja lumerobotite turg globaalne ning suure äripotentsiaaliga idee taga on ambitsioonikas ja hästi organiseeritud meeskond.

“Tänavate puhastamine on aja- ja ressursimahukas töö – miljonid inimesed üle maailma töötavad täiskohaga selleks, et tänavad saaks puhtaks lumest ja rämpsust. Lisaks veel majaomanikud, kes teevad seda oma vabast ajast. Tulevikus võiks tänavate koristamine jääda robotitele, et inimesed saaks keskenduda huvitavamatele ja rohkem väärtust loovatele ülesannetele,” ütles Superangeli üks asutajatest ja investor Veljo Otsason.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.