Uudis

Eestis levib müügikuulutuste äpp, mis spämmib sinu nime alt Facebooki sõpru. Mida teha?

web-design-1953128_1280.jpg

Eesti levib müügikuulutusterakendus Plaza, mis ilma inimese loata tema Facebooki tuttavaid spämmima hakkab.

Eestis on rakendus viimasel ajal hakanud järjest aktiivsemalt teateid saatma, misviitab asjaolule, et aina rohkem inimesi on selle oma seadmesse paigaldanud. Geeniusele on ka lugejad märku andnud, et nad on saanud Facebookis paljudelt tuttavatelt Plaza äpi kutseid.

Pärast sisselogimist saadab rakendus Facebooki vahendusel teate kasutaja sõpradele. Kui ka kasutaja sõber rakenduse paigaldab, saadetakse teade tema sõpradele. Sellisel viisil levitab Plaza ilma inimeste loata enda kohta infot üha edasi.

Foto: Tanel Meos

Plaza näol on tegemist ostu-müügi rakendusega ning pole teada, et see sisaldaks pahavara. Siiski on ilma loata Facebooki teadete saatmine midagi, millest enamus kasutajaid ning nende sõpru hoiduda sooviks.

Kuidas ennast kaitsta?

Selleks, et rämpssõnumite levitamisest hoiduda, ei tohiks esiteks rakendust oma seadmesse paigaldada. Kui oled seda aga juba teinud, tuleks see seadmest eemaldada.

Kui oled rakenduse seadmest eemaldanud, vaata üle ka Facebooki rakenduste sätted. Ava üleval paremas servas olev rippmenüü ning leia sealt valik “Seaded”. Seejärel leia valik “Rakendused”ning kustuta sealt Plaza rakendus.

Samuti oleks siinkohal oluline ära vahetada konto parool. Tõenäosus, et see lekkis, on pea olematu, kuid turvalisuse huvides tasuks seda teha siiski.

Sellest, kuidas säärastest rünnakutest hoiduda ning kuidas pärast rämpspostiviiruste ohvriks langemist käituda, saad pikemalt lugeda sellest põhjalikust Geeniuse juhendist.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.