Uudis

Eestis loodud veebirakendus tahab lihtsustada advokaadi palkamist

Tänasest on saadaval advokaatide loodud veebirakendus easyfind.lawyer, mis lihtsustab oluliselt advokaadi palkamist. Rakendus viib kokku juriidilist abi vajava ettevõtte või inimese ja tema jaoks sobivaima õiguseksperdi. Tegemist on unikaalse lahendusega nii Eestis kui ka laiemalt.

easyfind.lawyer selgitab esmalt välja, mille jaoks klient advokaati vajab. Selleks esitatakse kliendile mõned õigusteenust puudutavad küsimused, millele rakendus aitab ka vastata. Seejärel tehakse kliendi soov kättesaadavaks kõikidele advokaatidele ning iga huvitatud advokaat saab kliendile teha personaalse pakkumise. Niimoodi laheneb kaks peamist advokaadi palkamise kitsaskohta – kes oskab ja kui palju maksab.

“Advokaaditeenuse hinnakiri pole üldjuhul avalik ega ütle mitte midagi ka selle kohta, kas advokaat parasjagu saaks või üldsegi sooviks kliendi ülesannet vastu võtta. Ilma sellise informatsioonita on advokaadi valimine väga keeruline,” ütleb vandeadvokaat Kristjan Nõges, kes on üks rakenduse loojatest ning lisab, et rakenduse eesmärgiks on aidata kliendil langetada teadlikum valik.

“Advokaadi ja kliendi vaheline suhe rajaneb usaldusel, kuid usalduse tekkimiseks on vaja informatsiooni, mille kättesaamine on kliendile sageli üsna raske. Advokaate on palju ning üldjuhul puudub kliendil täpne ülevaade sellest, millises valdkonnas on üks või teine advokaat tugev. Nii on keeruline leida sobivaid kandidaate, kellega ühendust võtta. Selles mõttes muudab meie veebirakendus kliendi elu kindlasti oluliselt lihtsamaks, sest võimaldab saada kogu vajaliku info üheainsa päringuga,” selgitab Nõges.

“Erineme analoogsetest lahendustest juba seetõttu, et rakendusele pääsevad ligi ainult advokaadid, mitte näiteks juristid. Võtmetegur seisneb aga asjaolus, et ligipääs on igal advokaadil. Nii võib klient kindel olla, et ta tõesti jõuab iga eksperdini, kes soovib, et temani jõutaks,“ ütles ta.

Rakendus on suunatud nii äriklientidele, eraisikutele kui ka avalikule sektorile ning on kõigile tasuta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.