Uudis

Eestis on nüüd 200 000 Mobiil-ID kasutajat

Mobiil-ID koodi küsimine telefonis.Foto: Geenius Meedia

SK ID Solutions koostöös politsei- ja piirivalveameti ning mobiilioperaatoritega on praeguseks väljastanud juba üle 200 000 Mobiil-ID. Kõige enam kasutavad eestlased Mobiil-IDd pangatoimingute tegemiseks ja avaliku sektori teenuste kasutamiseks.

Alates 2011. aastast on riiklikult väljastatava Mobiil-ID kasutajate hulk stabiilselt kasvanud igal aastal. Kui 2013. aastal oli MID kasutajaid 40 000, siis kahe järgmise aastaga lisandus 35 000 aktiivset kasutajat ning 2016. aasta septembriks oli MID-l juba 100 000 kasutajat. Kahe viimase aastaga kahekordistunud MID kasutajate hulk näitab, et Eesti inimesed on arvutist ja füüsilisest ID-kaardist sõltumatu MID teenuse väga hästi omaks võtnud.

„Mobiil-ID kasutajate hulga suurenemisele on kaasa aidanud palju erinevaid faktoreid alates inimeste teadlikkuse tõusust ja mobiilsete seadmete populaarsuse kasvust kuni selleni, et MIDga liitumisel tasutakse kasutajate eest riigilõiv,“ ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl.

PPA arendusosakonna komissar Marit Abrami sõnul on Mobiil-ID turvaline ja mugav alternatiiv ID-kaardile. „Paljude inimeste jaoks on Mobiil-ID igapäevane vahend enda digitaalseks tuvastamiseks ning üha rohkem keskkondi ja rakendusi pakub võimalust MID-ga sisse logimiseks. Paralleelselt mitme digitaalse tuvastusvõimaluse kasutamine annab kindluse ka olukorras, kus mõni teenustest on häiritud või näiteks aegub ID-kaart või ununevad koodid,“ ütles Abram.

Telia Eesti internetilahenduste ja kõneside valdkonna juhi Teet Tiisvelti sõnul kasutab Telia klientidest täna Mobiil-ID teenust enam kui 114 000 inimest: „Kliendid hindavad Mobiil-ID puhul eeskätt lihtsust ja mugavust ning võimalust kasutada seda nii Eestis kui välismaal. Mobiil-ID kasutajate arv kasvab meie klientide seas iga päevaga ning on hea meel näha, et Mobiil-ID on saanud igapäevaseks abiliseks eri vanuses inimeste seas.“

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.