Uudis

Eestis on üle 900 krüoptorahaga tegeleva ettevõtte, aga nad ei tegele kõik kaevandamisega

Eestis on ligi 910 ettevõtet, millel on tegevusluba krüptoraha vahetamiseks või rahakotiteenuse pakkumiseks. Need ettevõtted ei pruugi aga tegeleda energiamahuka krüptoraha kaevandamisega, nagu Eesti meediaväljaanded kirjutavad.

Njord advokaadibüroo avaldas rahapesu andmebüroole tuginedes, et Eestis on välja antud umbes 500 virtuaalvääringu vahetusteenuse tegevusluba ja umbes 410 virtuaalvääringu rahakotiteenuse tegevusluba.

Protsess selliste lubade saamiseks on üsna lihtne, kirjutavad vandeadvokaat Karolina Ullman ja jurist Nikolay Demchuk. Esitada tuleb minimaalne hulk dokumente ja kuigi andmebüroo võib neid läbi vaadata 30 päeva, tehakse otsus 1-2 nädalaga.

BNS ja ERR refereerisid aga ekslikult portaali Coinatory väitega, et Eestis tegeleb 900 firmat energiamahuka krüptorahade kaevandamisega.

Kaevandamise käigus kasutatakse arvuti jõudlust matemaatiliste tehete tegemiseks, millega kinnitatakse krüptorahade võrgustikes toimuvate tehingute ehtsust ja mille eest saab vastu virtuaalvääringus preemia. Krüptorahade kaevandamine ei nõua tegevusluba ega käi ka finantsinspektsiooni järelevalve alla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.