Uudis

Eestis tegutsev firma arendab iseteeninduskassat, mis teeks koroonaajal ostlemise hulga ohutumaks

Iseteeninduskassa. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Norras baseeruv ja muuhulgas Eestis tegutsev ettevõte StrongPoint plaanib tänavu teises kvartalis tuua turule iseteeninduskassa, mille kasutamisel ei peaks klient seda käega üldse puudutama.

Lahenduse nimi on inglise keeles zero touch ja seda tutvustati esmakordselt veebruaris toimunud EuroShop jaekaubandustehnoloogia messil.

StrongPoint AS juht Priit Peterson rääkis Geeniusele, et kassa näeb põhimõtteliselt samasugune välja nagu meile tuttavad iseteeninduskassad, kuid sellel on kaks olulisemat uuendust.

“Esiteks on sellele lisatud jalaga vajutatav pedaal, mis asendab ekraani puutumist. Teiseks tehisintellektil toimiv kaamera, mis analüüsib kaalule asetatud puu- või juurvilja ja saab ise aru, mis tootega on tegemist,” loetles Peterson.

See, mis poodidesse Eestis uued iseteeninduskassad jõuavad, on veel selgumisel. “Kuna lahendus on uus, siis on läbirääkimised kauplejatega veel käimas,” rääkis Peterson.

Tema sõnul on hetkel turul tekkinud olukord, kus iseteenindus on muutunud äärmiselt oluliseks: järjekorrad e-poest tellides on muutunud pikaks ja poed peavad hoolega pingutama, et kogu kaup klientideni toimetada.

“Samuti on heaks lahenduseks toidukappide kasutamine, kus e-poest tellitud kaup toimetatakse spetsiaalsesse kappi, kust saab toidu kontaktivabalt kätte. Kõigi nende lahenduste eeliseks on, et need aitavad vähendada inimestevahelisi kontakte,” rääkis Peterson.

Uus iseteeninduskassa. StrongPoint

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.