Uudis

Eestis vahistatud Vene spioon on tuntud majandustarkvara autor

Kaitsepolitsei pidas möödunud aasta lõpus kinni Eesti kodaniku Ilja Tihhanovski, keda kahtlustatakse riigireetmise eesmärgil suhte loomises või pidamises välisriigiga. Tihhanovski on aga seotud ka firmaga Intellisoft OÜ, mis arendab tuntud majandustarkvara Profit.

Intellisoft OÜ on asutatud 2002. aastal ehk on tänaseks turul olnud üle 15 aasta. Ettevõtte põhitegevuseks on majandustarkvara Profit arendus, müük ja hooldus. Lisaks pakub firma raamatupidamisteenust keskmistele ja väikestele ettevõtetele, korteriühistutele, MTÜdele ja FIEdele ning teostab erinevaid programmeerimistöid, seisab firma kodulehel.

Programmeerimistöid on firma teinud näiteks firmadele Confidence UK, Estpit Projekt OÜ, Impact Drilling, Mamear AS, Norn Infosüsteemid OÜ, Tartu Maja Betoontooted AS, Muuga Betoonelement AS ja TMB Elements SIA.

Firma esindajateks on Ilja Tihhanovski ning Jaana Tihhanovski.

Firma majandustegevus on endiselt hoogsalt käimas ning viimased postitused firma sotsiaalmeediakontole on tehtud mõne päeva eest.

2016. aastal oli firma käibeks 115 581 eurot.

10. detsembril 2017 pidas kaitsepolitsei kinni Eesti kodaniku Ilja Tihhanovski, keda kahtlustatakse KarS § 2351 järgi kuriteos, mis seisneb riigireetmise eesmärgil suhte loomises või pidamises välisriigiga, välisriigi organisatsiooni või välisriigi ülesandel tegutseva isikuga.

Kahtlustuse järgi töötas Tihhanovski GRU heaks ning tema ülesanne oli koguda informatsiooni riigikaitseliselt ja riigi toimimise seisukohalt elutähtsate objektide kohta ning täita muid temale antud ülesandeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.