Eestisse jõuavad esimesed 4K telekanalid

pdpdefault-un49ku7000fxza-600x600-c1-052016.jpeg

Teleteenuse pakkuja Viasat tõi esimesena Eestis oma klientideni ülikõrglahutusega (4K)telekanalid. Satelliit-tv vaatajad näevad nüüd kolme kanalit tavalisest telepildist 14 korda teravamalt.

“Ultra HD telepilt moodustatakse ekraanil rohkem kui 8 miljonist punktist, mis on umbes 14 korda rohkem kui tavalisel telepildil ning neli korda rohkem kui HD täisformaadil,” selgitas Viasati ärijuhi Aet Viira

“Rohkem punkte ehk piksleid tähendab teravamat pilti, mille eelised tulevad eriti hästi välja suuremate koduteleritega. Ultra HD telekanalitega jõuab Eesti telemaastik uude etappi, sest seni ei ole niivõrd kõrge pildikvaliteediga telekanaleid siin edastatud.”

Viasati programmivalikusse lisandusid moekanalid Fashion 4K, Fashion TV UHD ning Fashion One 4K, mis näitavad moemaailma olulisemaid uudiseid ning teevad ülekandeid eksklusiivsetelt glamuuriüritustelt.

Viasat hakkas üliteravat telepilti võimaldavaid UHD digibokse klientide juurde paigaldama eelmise aasta oktoobris, praeguseks on need juba ligikaudu 12% teemantpaketi kasutajatest. Samsungi UHD (ultra-high-definition television) digiboks toetab 2160p resolutsiooni, juhtmega ja juhtmevaba internetiühendust ning võimalust elektroonses telekavas ajas tagasi liikuda.

Lisaks UHD digiboksile on ülikõrglahutusega televisiooni vaatamiseks vajalik UHD/4K pildiformaati toetav teler ning lisa-vastuvõtupea satelliidiantennile, kuna UHD kanalid jõuavad vaatajani naabersatelliitidelt Astra 19,2E ja HotBird 13E. Viasati teemantpaketis sisaldub seadmekomplekt ja selle paigaldus teenuse kuutasus, teiste pakettide klientidele lisandub ühekordne tasu vajalike seadmete eest.

Kuutasu UHD lisateenusel pole. Kuna need kolm vabalevikanalit ei kuulu Viasati telepakettidesse, siis ei vastuta Viasat võimalike muudatuste eest UHD teleprogrammide valikus.

Foto: Samsung

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.