Uudis

Eestist ostetud telefonil ilmnes remondist ja asendamisest hoolimata kolm korda sama viga

Foto on illustratiivne.Geenius

Tarbijavaidluste komisjoni jõudnud juhtumi järgi ostis klient Kristiine keskuses asuvast Starcomi kauplusest telefoni Nokia 8, hinnaga 439 eurot. Telefonil ilmnes aga kaks kuud pärast ostu viga, mikrofon ragises ja helistajat polnud kuulda.

Tarbija pöördus kaupluse poole ja telefon läks parandusse. Seal otsustati aga telefon maha kanda ja klient sai Starcomi kauplusest asenduseks sama mudeli.

Ligi pool aastat hiljem ilmnes aga telefonil uuesti täpselt sama viga ning klient viis telefoni uuesti remonti. Telefon parandati, kuid paari kuu möödudes hakkas jälle mikrofon ragisema ja helistajat polnud kuulda. Telefon läks parandusse, kuid sealt öeldi, et seda pole võimalik remontida.

Klient pöördus Starcomi poole, et lepingust taganeda ja raha tagasi saada. Kauplus sellega ei nõustunud ja pakkus, et asendab telefoni. Tarbija seda aga ei soovinud.

Tarbija hinnangul on tal õigus lepingust taganeda. Seadme asendamine ei ole otstarbekas, kuna telefonil on kolm korda ilmnenud sama puudus.

Kaupleja vastuväited

Starcom tunnistas komisjonile, et ei nõustunud tarbijale raha tagastamisega, kuna leiab, et tal on õigus kaupa asendada.

Komisjoni otsus: tarbija avaldus rahuldada

Müüja põhikohustuseks anda ostjale üle lepingu tingimustele vastav asi, ostjale üleantav asi peab vastama kokkulepitule koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse ja pakendi osas.

Võlaõigusseaduse järgi ei vasta tarbijalemüügi puhul asi kokkulepitud tingimustele, kui asi eiole seda liiki asjadele tavaliselt omase kvaliteediga, mida ostja võis mõistlikult eeldada.

Seaduse kohaselt vastutab müüja asja lepingutingimustele mittevastavuse eest, mis
ilmneb kahe aasta jooksul asja üleandmisest ostjale; kuue kuu jooksul ilmnenud puuduse korral eeldatakse, et asja mittevastavus oli olemas kauba üleandmise ajal.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.