Eestlane loob koos tuntud Prantsuse ettevõtja ning LinkedIni kaasasutajaga uut laiahaardelist idufirmat

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
leade.rs_.jpg

Mullu novembris teatas tunnustatud Prantsuseettevõtja ning blogija Loic Le Meur, et on alustanud tööd oma uue iduettevõtte kallal.Olles loonud mitu edukat ettevõtet ning tehnoloogiakonverentsi LeWeb,avastas Loic, et tema kireks on inimesed. Sellest tulenevalt leidis ta, et hetkel ei eksisteeri ühtegi veebikeskkonda, kus saab tutvuda erinevate valdkondade ekspertide või arvamusliidritega.

Pärast mõnekuulist arendustegevust oli iduettevõte saanud endale nimeks Leade.rs ning tänavu jaanuaris liitus tiimiga eestlane Martin Talvari.

Kuigi Talvari nimi ei ole Eesti meediast viimastel aastatel läbi käinud oli tema üks võtmeisikutest, kes arendas soomlaste üliedukat konverentside seeriat Slush. Talvari juhtimisel hakkasid soomlased Slushi korraldama ka väljaspool Soomet. Sarnast tööpositsiooni hoiab ta ka Leade.rs-is, kus on tema ülesandeks platvormi globaalne ülesehitamine.

"Olles mitmeid konverentse korraldanud, kogesin pidevalt, et neil kõnelevaid inimesi on raske leida. Tean Loici juba mitu aastat ning pärast meie kohtumist Davosis jõudsime järeldusele, et meil on mõistlik ideed koos arendada," ütles Talvari Geeniusele antud kommentaaris.

Rõhk on inimestel

Erinevalt Slushist ja LeWebist ei ole Leade.rs konverentside seeria vaid pigem keskkond, kust leiab erinevate valdkondade eksperte ning arvamusliidreid, keda võiks konverentsidele esinema kutsuda.

Lihtsustatult öelduna võrdleb Talvari keskkonda Product Hunti ja LinkedIniga. Kuigi Talvari kinnitusel ei ole tegu järjekordse konverentside seeriaga on neil siiski kavas korraldada suuremaid üritusi. Esimene neist leiab aset juba 13. mail Pariisis, kus astuvad üles tehnoloogiamaailma tippjuhid.

Leade.rsi tiimi kuulub hetkel kuus inimest ning keskkonda aitab üles ehitada LinkedIni kaasasutaja Reid Hoffman.

Erinevalt paljudest teistest ettevõtjatest leidis Loic, et salatsemisel ei ole mõtet ning kaasas oma idee teostusesse sotsiaalmeedia. Talvari sõnul on nad Facebooki-kasutajate kaasabil langetanudmitmeid väga olulisi otsuseid.

Keskkonna arendamiseks on investoritelt kaasatud 2,7 miljonit dollarit ning lähiajal lisainvesteeringuid ei ole tiimil kavas võtta.

Võrreldav Nobeli preemiaga

Idee autori eesmärgiks on viia Leade.rs nii kaugele, et seda annaks võrrelda Nobeli preemiaga, Forbesi 30 alla 30 aastast ja TEDi kõnelejatega. Kui sinu nimi eksisteerib Leade.rs-is, siis sa saad ennast pidada erakorraliseks inimeseks, kes teab, mida ta teeb.

Nii veebi kui loodavaa äpion sisu ühtne ning see ei ole kureeritud ainult Leade.rsi poolt, vaid ka valitud kasutajad saavad osaleda ning uusi ja huvitavaid inimesi esile tuua.

Talvari sõnul ei ole nad veel päris paika pannud, kuidas hakkab keskkond raha teenima, kuid nad on kindlad, et lihtsalt sirvimise eest raha võtma ei hakka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.