Eestlased arendavad äppi, millega saab pärast teatrietendust näitlejatele kiitust avaldada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1kt14dec16c9.jpg

Peagi ei ole enam vaja teatrisse minnes lillesid kaasa haarata, möödunud nädalavahetusel loodi kolmandat korda toimunud Loomehäkil alus uue äpi jaoks, mis võimaldab näitlejatelekiitust avaldada virtuaalselt.

Thank You” rakendus on oma olemuselt äärmiselt lihtsakoeline: etenduse külastaja saab avada rakenduse, valida näidendi, mida ta vaatab ning saab seejärel otsustada, millisele näitlejale kommentaar jätta.

“Rakendus on suunatud kolmele sihtgrupile: publik, näitlejad, teatrid. Publikul on võimalik näitlejatele anda vahetut tagasisidet ja tänada oma lemmikuid väikse makse abil. Näitlejatel on võimalik teenida lisasissetulekut ja saada tagasisidet publikult üksikisiku tasandil,”ütles rakenduse front-end arendaja Endrik Kõverjalg.

“Teatritel seevastu on lihtsam oma töötajaid hoida, pakkudes neile lisandväärtust nii suurema sissetuleku kui ka parema tagasiside näol.”

Kiitust saab avaldada tasuta, kuid virtuaalsete lillede saatmiseks tuleb tasuda ühe euro suurune summa iga lille eest. Selle raha saab näitleja endale, kuid väike osa läheb ka rakenduse arendajatele.

“Hetkel on käsil prototüübi täiendamine ja piloteerimine ning selles faasis töötame NO99 teatriga. See võimaldab suuremad vajakajäämised likvideerida enne kui teisi asutusi kaasama asume,”ütles Kõverjalg.

“Kindlasti on plaan kaasata kõiki Eesti teatreid, kes sellest võimalusest huvitatud on. Siinkohal kasutakski võimalust ja edastaksüleskutse neile organisatsioonidele, keda meie lahendus kõnetab. Võtke meiega ühendust ja andke märku, millal oleksite valmis rakendust katsetama.”

Rakendus on NO99 sugemetega

Rakenduse algne idee pärineb NO99 teatri tegevjuhilt Paul Aguraiujalt. “Etendustel on mõnikord kombeks näitlejatele kinkida lilli. Paraku ei jõua need lilled sageli näitlejate kodudesse ning mõte lilli ühes võtta, tuleb ka inimestel üldjuhul siis, kui etendus juba läbi on,”ütles Kõverjalg.

Rakenduse kasutus ei pea aga piirduma ainult teatriga ning seda saaks kasutada ka näiteks kontsertidel või kinos filmide puhul.

Hetkel käib rakenduse kallal agar arendustöö ning lähiajal võib see juba ka ilmavalgust näha. Rakenduse kallal töötavad Paul Aguraiuja, Susanna Peters, Endrik Kõverjalg ning Jose Prieto

Foto: Scapix/PM/Kristjan Teedem

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.