Eestlased arendavad vallatut puslemängu, mille tegevus toimub kosmosejaamas

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kuvatõmmis eestlaste loodavast uuest arvutimängust "Optimatica". Foto: Optimatica

1980-ndate lõpus ning 1990-ndatel oli Eestis suur hulk arvutimängude huvilisi, kes ei piirdunud vaid “Doomi” mängimisega vaid arendasid ka ise mänge. Üks kõige huvitavamaid mänge sellest ajast oli SkyRoads, mis tõi mängu loojatele palju rahvusvahelist tuntust.

Kahjuks jäi pärast esimeste edulugude saavutamist mänguarendus Eestis seisma. Viimastel aastatel on see aga saanud uut hingamist ning üha rohkem leiab Eestis arendatud arvutimänge. Üks sellistest uutest mängudest on Optimatica. Mängu loojate sõnul on see vallatu puslemäng, mille tegevus leiab aset kosmosejaamas.

Optimatica arendamisega on hobikorras seotud viis inimest, kellest kolm tegelevad mängu otseselt arendusega ning ülejäänud keskenduvad turundamisele. Geeniusele rääkis Optimatica tegemistest lähemalt tiimi juht Jaanus Jaggo.

Mängu jutustajaks on tehisintellekt

Optimatica on vallatu, aga vägivallatu puslemäng kosmosejaamas, mida kontrollib veidra iseloomuga tehisintellekt (AI) ja mängija üheks eesmärgiks ongi välja selgitada selle AI motiivid, kes on mängus ühtlasi ka jutustaja rollis. Mängijal tuleb kosmosejaamas edasiliikumiseks vajutada erinevaid nuppe, aga see on tüütu, siis annavad tegijad mängija kasutusse võimaluse seadmeid ehitada, mis neid nuppe automaatselt vajutaksid ja mängu edenedes tuleb neid seadmeid optimeerida, et need aina kasumlikumad oleksid.

Jaggo sõnul peavad väiksemad mängud end defineerima teiste tuntud mängude kaudu ja “Optimatica” on nendeks valinud “Portali”, “Minecrafti” ja “The Stanley Parable’i”. “Need on kolm täiesti erinevat mängu, aga see annab mängijatele natukene aimu, mida Optimaticast mängust oodata.”
https://www.youtube.com/watch?v=1T6b8PNrjEA

Esimest demo saab juba mängida

Optimatica tegijate sõnul kestab mängu lugu seitse kuni kaheksa tundi ehk ei ole kõige pikem, samas võib arenduse käigus mängu pikkus veel muutuda.

“Lisaks anname me mängijate käsutusse tasemete loomise tööriista, millega mängijad saavad ise teistele mängijatele mõistatusi ja väljakutseid luua ning ise tasemeid juurde ehitada,” ütles Jaggo. “Mängu sisse tuleb ka edetabel, kuhu koonduvad parimad mängijate loodud tasemed ja kõik see peaks mängule andma lisaväärtust.”

Mängu esimest demoversiooni saavad kõik huvilised juba täna proovida. Demo saab alla laadida Ludum Dare’i veebilehelt.

Kosmosejaam mängus “Optimatica”. Foto: Optimatica

Kui arenduses ei tule ootamatuid tagasilööke, siis peaks mäng välja tulema sel aastal.

“Mängude arendamine on ülimalt keeruline protsess, nii et kõike võib juhtuda ja kuupäeva me kindlasti ei julge praegu välja käia,” rääkis ta. “Peale selle tahame me jätta piisavalt palju aega mängu lõplikuks poleerimiseks ja optimeerimiseks.”

Optimatica tuleb vähemalt esialgu välja arvutile ja see läheb müüki Steami ehk maailma suurimasse mängude digitaalsesse müügiplatsi.

“Me oleme juba edukalt läbinud Steam Greenlight programmi, mis annab meile õiguse Steamis mäng välja anda,” ütles Optimatica juht. “Igaüks ei saa Steami enda mänguga sisse jalutada ja seda müüki panna, nii et sellega on meil juba üks suur samm tehtud.”

“Optimaticat” arendavad veel Kristjan Oliver Kruus, Kaspar Martin Suursalu, Martin Mets ja Vootele Parts.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.