Eestlased armastavad endiselt uusaastaööl lähedastele helistada ja sõnumeid saata

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui kell lööb 31. detsembri õhtul südaööd, haaravad tuhanded eestlased telefoni ning helistavad lähedastele ning saadavad ka mõne sõnumi. Traditsiooniliselt on see ka aeg, mil võrgud nõnda hõivatud on, et kõned enam läbi ei lähe.

Telia pressiesindaja Raigo Neudorf ütles Geeniusele, et suuremate linnade keskväljakute piirkonnas oli sel aastal traditsiooniliselt väga palju rahvast, mistõttu võis nendes piirkondades esineda ka lühiajalist ülekoormust, kuid see lahenes üsna kiirelt. Ta lisas, et üha suurem osa kõnedest tehakse 3G  ja ka 4G võrgus, mis aitab kasvanud koormuse korral Telia võrgus kõnedel ühtlasemalt jaguneda ning ülekoormusi vältida.

“Eesti inimesele meeldib jätkuvalt oma lähedasi uusaastaööl tervitada ning koormused on võrreldavad varasemate aastavahetuse öödega,” lausus ta.

Tele2 kommunikatsioonijuht Liina Liiv ütles aga, et 31. detsembril ja 1. jaanuaril tegid eestlased keskmiselt 30% rohkem kõnesid ja saatsid rohkem SMSe kui tavapärasel ajal. Võrreldes eelmise aastavahetusega kõnede ja sõnumite arv tänavu veidi langes.

“Tõenäoliselt tänu suhtlusrakenduste populaarsuse kasvule – maakeeli õnne soovitakse rohkem Facebookis,” lisas ta.

Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski sõnas, et võrreldes hariliku päevaga oli aastavahetusel saadetud SMSide arv märkimisväärselt kõrgem, sõnumiliiklus kasvas tavapärasega võrreldes 72%. Eriti aktiivselt saadeti uusaastasoove uue aasta esimesel tunnil ehk kell 00.00 kuni 01.00.

“Üldises kõneliikluses 31. detsembril ja 1. jaanuaril kõneliiklus hoopis vähenes,” lisas ta. “Küll oli üks ajavahemik aastavahetusel, mil kõneliiklus kasvas tavapärasega võrreldes pea kahe korra võrra – see oli poole tunni jooksul peale aastavahetust.”

Võrreldes eelmise aastavahetusega on nii tehtud kõnede kui ka saadetud SMSide arv langenud. “Kõnesid tehti käesoleval aastavahetusel 6% vähem ning SMS-e saadeti 14% võrra vähem,” sõnas ta.

“Huvitav oli veel ka see, et üldine mobiilse interneti liiklus 31.01 ja 01.01 vähenes tavapärasega võrreldes 20,5% võrra. Samas tehti aastavahetusel jällegi uus mobiilse interneti kasutusrekord ning see sündis uue aasta esimese päeva õhtul kell 21,” ütles Raiski.

Mobiilse interneti kasutuses oli veel teinegi huvitav trend. Kui üldine mobiilse interneti tarbimine vähenes, siis sotsiaalmeedias sõnumite saatmine kasvas aastavahetusel poolteist korda. “Seega õnnitleti sel aastal ükstest uue aasta saabumise puhul palju rohkem sotsiaalmeedia kanalites ja vähem sõnumite teel. Kõige enam kasutasid Elisa kliendid uusaastatervituse edastamisel Instagrami ja sellele järgnes Facebooki Messenger,” märkis ta.

“Starmani võrgus tehti fikskõnesid enim 31.12. kell 23, mil kõnede maht oli tavalisest kaks korda suurem,” märkis ta.

Ta lisas, et kokkuvõttes sai käesoleval aastavahetusel kõnesid Elisa võrgus üle Eesti teha hästi, mõningast lokaalset ülekoormust esines Tallinnas Vabaduse väljaku piirkonnas, kuhu kogunes rekordiline arv Elisa kliente ning lühikese aja jooksul ka Tartu ja Pärnu kesklinnas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.