Uudis

Eestlased hakkasid tootma discgolfi kettaid ja neid saab nüüd osta

Eesti ettevõte Disctroyer tõi juuli lõpus turule esimesed Eestis välja arendatud ja toodetud discgolfi kettad, mis omavad ka professionaalse discgolfi assotsiatsiooni sertifikaate.

“Eestis kasvab discgolfi mängijate hulk aasta aastalt ja oleme selles osas maailmas täitsa esirinnas, kuid siiani oli puudu just ühtlaselt kõrge kvaliteediga ketastest,” ütles ettevõtte juhatuse liige Alver Kivirüüt pressiteate vahendusel. Ta lisas, et ettevõte on oma kettad välja arendanud nõnda, et need on sobivad nii pühapäevaharrastajale, algajale kui ka juba profimängijatele.

Seejuures alustas kolme eestlase poolt loodud Disctroyer OÜ toodete arendamisega ligi kolm aastat tagasi. “Selle ajaga oleme korduvalt parandanud vorme ja muutnud materjali koostist, värvisegusid, testinud kettaid ka siinsete mängijatega ning nüüdseks jõudnud kasutajamugava, stabiilsete lennuomadustega ketasteni,” selgitas Kivirüüt.

Esialgu tõi ettevõte turule oma esimese pikamaa ketta, kuid lähiajal jõuab müügile ka teine juba PDGA ehk professionaalse discgolfi assotsiatsiooni sertifikaati omav keskmaa ketas ning peagi ka kolmas mudel. “Esmalt tulemegi turule kolme mudeliga: kaugmaa-, keskmaa- ja lühimaaketas ning seejärel hakkame valikut veelgi laiendama,” märkis Kivirüüt.

Disctroyer toodab kettaid Eestis eesmärgiga neid eelkõige müüa kohalikele mängijatele, kuid e-poega soovitakse kohe siseneda ka rahvusvahelisele turule. Ettevõte on saanud toodete väljatöötamiseks, ettevõtte arendamiseks ning turundustegevusteks toetust Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt.

Discgolf on mäng, mille eesmärgiks on visata lendav ketas võimalikult väheste visetega spetsiaalsesse korvi. Eestisse jõudis discgolf pea 15 aastat tagasi ning praeguseks on üle Eesti juba pea 150 erinevat püsirada või parki avatud.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.