Uudis

Eestlased on reisides mobiilsideteenuseid aktiivsemalt kasutama hakanud

Kõik kolm Eestis tegutsevat operaatorit kinnitavad, et sellest aastast on eestlased reisides hakanud mobiilsideteenuseid agaramalt kasutama. Eeldatavasti on aktiivsema kasutuse põhjuseks Euroopa Liidus kadunud rändlustasud, mis tähendab, et liikmesriikide piires saab teenuseid kasutada koduvõrgu hinnakirja järgi.

Tele2 Eesti kommunikatsioonijuhti Liina Liiv tõi välja, et möödunud aasta juunikuuga võrreldes tõusis Tele2 klientide puhul rändlusteenuse kasutus tänavu juunis 11 korda. Tele2 klientide puhul on rändlusteenuse kasutus enim kasvanud Bulgaarias, Slovakkias, Horvaatias, Sloveenias ja Rumeenias.

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul kasvas mobiilse interneti kasutamine roamingus selle aasta juunis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 20% protsendipunkti võrra. “Kui eelmisel aastal olid populaarseimad riigid Soome, Läti, Venemaa ja Leedu, siis sellel aastal on esikolmik kohti vahetanud. Esimesel kohal on nüüd Läti, siis Soome, Leedu ja alles siis Venemaa,” sõnas Ploomann.

Sideteenuste kasutamise tõusu reisides näeb ka Telia, kelle sõnul on reisides mobiilse interneti mahud aastaga kasvanud rohkem kui 30 korda. Enim kasutavad Telia kliendid rändlusteenust Soomes, Rootsis, Norras, Poolas, Saksamaal, Itaalias ja Hispaanias.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses