Uudis

Eestlased ostsid Poolas seitse päikesepargi projekti

Eesti taastuvenergiaettevõte Sunly ostis Poolas Krakowi lähistel seitse päikeseelektrijaama projekti, kuhu rajatavate päikeseparkide koguvõimsus on 7 MW.

“Olles alustanud vaid paar kuud tagasi, oleme tänaseks sisenenud oma esimesele välisturule ning omandanud päikeseenergia projektid, mil olemas ehitusload, kokkulepped maa ja võrguühenduste kasutamiseks, ning taastuvenergia toetus,” ütles Sunly Poola ja Leedu turgude juht Tadas Navickas.

Navickas lisas, et päikesepaneelide ehitus algab juba eelseisval kuul ning Sunly plaanib alustada Poolas päikeseenergia tootmist järgmise aasta alguses.

Sunly juhataja Priit Lepasepa sõnul on Poola taastuvenergia turg ahvatlev uutele investoritele ning heaks esimeseks hüppeks Sunly jaoks.

“Me koondame endas kogemustega meeskonda ja investoreid, kes panustavad rohelisesse energiasse, ning investeerime meelsasti taastuvenergia projektidesse nii Poolas kui teistel sarnastel turgudel, peamiselt Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes,” rääkis Lepasepp.

Ta lisas, et Sunly kaalub nii algusjärgus olevatesse kui ehitusvalmis taastuvenergia projektidesse investeerimist.

Sunly on Eesti kapitalil põhinev ja taastuvenergiale ning cleantech innovatsioonile keskendunud investor. Ettevõte arendab taastuvenergia projekte tütarettevõtte Sunly Infra kaudu, investeerimist rohetehnoloogia ja elektrifitseerimise iduettevõtetesse juhib Sunly Startup.

Sunly koondab investoreid, kelle seas on endised Nelja Energia AS aktsionärid, sh Vardar A/S, IVARD OÜ (Peeter Mänd), AS Vestman Energia (Aivar Berzin), HTB Investeeringute OÜ (Hannes Tamjärv), JMB Investeeringute AS (Jüri Mõis), Solarcom OÜ (Martin Kruus) ja Atradius OÜ (Kalle Kiigske).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.