Uudis

Eestlased said USAst paar miljonit, et aidata pilvefirmasid

Pilveteenuseid kasutavaid arendajad aitav Eesti päritolu idufirma Dashbird kaasas USA investoritelt pea kaks miljonit eurot toodearenduseks ja müügiks.

“Meil oli ka õnne, et saime diili enne kriisi algust lukku,” tunnistas DigiPROle ettevõtte üks asutajaid Taavi Rehemägi. Nii saavad nad praegu rahulikult oma toodet ja müüki arendada.

Enamik saadud investeeringust kulubki Rehemägi kinnitusel tootearendusele, kuid osa ka müügitegevuse laiendamisele. Kui praegu töötab ettevõttes ligi 11 inimest peamiselt Eestis, siis juba on palgatud inimesi ka Londonis ning seal hakkab ka meeskond müügi suunal edasi laienema.

Nimelt, kui seni kasutati oma toote müügiks peamiselt artikleid arendajatele ning Google,i teenuseid, siis edaspidi ka otsemüüki. Dashbirdi kliendid on peamiselt keskmised ettevõtted USAs ja Lääne-Euroopast, kus töötab 50 kuni 200 inimest. Samas on kliente ka mujalt, näiteks Austraaliast või Indiast. “Meil on kliente igalt poolt, aga eelkõige USAst ja Lääne-Eurooast, sest seal on palju ettevõtteid, kes kasutavad pilveteenuseid,” selgitas Rehemägi.

Dashbirdi pakutav teenus on spetsiifiline. Naid aitavad arendajatel jälgida ning leida vigu ja kitsaskohti ettevõtetel, kes ehitavad oma tooteid üles pilveteenustele. Nii kasvab ettevõtete teenuste kvaliteet, samuti arendajate efektiivsus.

Teisisõnu, serverivabade pilveteenuste pakkujad nagu Amazon Web Services annavad oma klientidele konkurentsieelise pakkudes komponente mida taaskasutades saab tarkvaralahendusi ehitada kiiremini, odavamalt ning suuremal skaalal. “Sellised süsteemid on aga keerulised ning nõuavad arendajatelt suuremat pingutust tõrgete tuvastamisel ning kvaliteedi tagamisel. Meie platvorm võimaldab organisatsioonidel tõsta oma teenuse kvaliteeti, turvalisust ning vähendada arendus- ning opereerimiskulusid,” selgitas Rehemägi.

Dashbird asutati aastal 2017 tarkvaraarendajate Taavi Rehemägi ning Mikk Kirsteini poolt. Praeguseks on lahendust üle maailma kasutamas enam kui 6000 programmeerijat.

Investeerimisvooru juhtis Ameerika riskikapitalifond Paladin Capital. Lisaks osalesid investeeringus Passion Capital (Suurbritannia), Lemonade Stand (Berliin/Eesti) ning Icebreaker.vc (Soome). Uut investeerigut plaanib ettevõte kasutada tootearenduseks ning rahvusvahelisele äri arendamiseks. Lisaks Tallinna peakontorile, avas Dashbird ka hiljuti oma esimese väliskontori Londonis.

Dashbirdi on varasemalt kaasanud 800 000 dollarit aastal 2018, kui vooru juhtis Passion Capital (Suurbritannia) ning osalesid Icebreaker.vc (Soome) ning Eesti ingelinvestorid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.