Eestlased tellivad pakiautomaatidesse kümme korda rohkem kaupa kui teised eurooplased

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Meilbaum/Virumaa Teataja/Scanpix

Logistikafirma DPD tutvustas Kantar Emori läbi viidud uuringut, millest selgub, et eestlased armastavad internetist peamiselt tellida elektroonikaseadmeid ja tihtipeale jõuavad need lõpuks pakiautomaatidesse.

Uuringu tulemused näitavad, et peamiselt kasutatakse internetist kauba soetamiseks sülearvuteid, teisel kohal on lauaarvutid ja kolmandal mobiilid. 18-34-aastaste seas on aga mobiilseadmed peamiseks ostuvahendiks, neid kasutab 68% ostjatest.

Samuti on näha seda, et võrreldes ülejäänud Euroopaga ostavad eestlased internetist rohkem elektroonikakaupu, mõnevõrra vähem aga moekaupu.

Heites pilgu aga sellele, millistest välisriikidest eestlased enim kaupa tellivad, on esikohal Euroopa riigid, teisel Hiina, kolmandal USA. Euroopa riikidest on kõige populaarsemaks ostupaigaks Suurbritannia, millele järgnevad Saksamaa ning Soome.

Kõige eelistatumaks makseviisiks on aga pangaülekanne, millele järgnevad krediitkaardid ja koduriigid deebetkaardid. Tellitud kaubad jõuavad aga tihtipeale pakiautomaati ning võrreldes Euroopa keskmisega on eestlased pakiautomaati kaupa tellinud kümme korda tõenäolisemalt, kui teiste riikide kodanikud.

Võrreldes aga Euroopa keskmisega, tellivad eestlased vähem kaupa otse koju.

Eestis vastas uuringule 805 inimest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.