Üha enam on meie ümber tekkimas seadmeid, mis on ühendatud internetiga. Sellised seadmed liigituvad asjade interneti (IoT) alla. Analüütikute sõnul on see kõige suurema kasvu- ja arengupotentsiaaliga valdkond.
Edukad Eesti ettevõtjad Märt Kroodo, Marko Peterson ja Rain Rannu soovivad IoT edust kasu lõigata ning lõid ettevõtte 1oT, millega pakutakse asjade interneti seadmetele ülemaailmset võrguühendust.
1oT koondab erinevate mobiilside operaatorite 2G, 3G ja 4G andmeside teenused ühele teenusplatvormile ning võimaldab targa seadme tootjatel saada seadmele ülemaailmne võrguühendus ühest kohast. Seejuures väljastab 1oT targa seadme tootjale üle maailma töötava SIM kaardi.
“Tegutsetud ajaga oleme mobiilside operaatoritega üle maailma läbi rääkinud koostöötingimusi ja tehnilisi nüansse ning eelkõige oma platvormi arendanud. Alates 2016. a sügisest alustasime ka esimeste pilootprojektidega Euroopas. Tegemist oli testklientidega, kes oma tarkades seadmetes meie SIMe rakendasid ning kellega koostöös saime teenusele väärt tagasisidet. Oleme antud aja jooksul saanud rahulikult keskenduda arendusprotsessidele ning õppinud oma testklientide vajadusi tundma, et tulla nüüd välja juba korralikult töötava teenusega,” täpsustas ettevõtte tegevjuht Märt Kroodo.
Ettevõte asutati kaheksa kuud tagasi ning praeguseks on allkirjastatud lepingud mitmete sideoperaatoritega ning valitud partneritega, kes testisid teenust. Tänaseks on teenus saadaval 90 riigis üle maailma ning 1oT abil on internetti ühendatud üle 1000 seadme. Koostöös Mobi Solutionsiga on asutajad finantseerinud ettevõttet 150 000 euro ulatuses. Lisaks on 1oT toetanud ka EAS.
Käesoleval aastal plaanib 1oT ühena esimestest maailmas hakata lisaks tava-SIM kaartidele pakkuma ka eSIM lahendust.
“Meie klientideks on tarkade seadmete tootjad, kes müüvad oma seadmeid mitmes riigis. Meie põhieesmärk on muuta globaalse suunitlusega väikese ja keskmise suurusega seadmetootjatele võrku ühendamine imelihtsaks. Ettevõtja saab 1oT iseteenindusplatvormil seadistamised ning SIMide tellimised ise ära teha, SIMid juba tootmisprotsessis seadmetesse sisse panna ja seadmed ükskõik kuhu riiki maailmas saata (üks SIM üle maailma kasutamiseks). Seejuures saab seadmetootja hea hinna ning südamerahu, et kõikide tema seadmete võrguühendused on kontrolli all. Oleme suurt rõhku pööranud just automaatsetele informeerimis- ja kontollimehhanismidele, et kliendil oleks hetkega teada, kui tema teises maailma otsas paikneval seadmel peaks näiteks võrguga seotud anomaaliaid esinema, meie süsteem on sunnitud võrguoperaatorit vahetama või oodatav seadme andmesidemaht hakkab täis saama,” sõnas Kroodo.
1oT asutajate tuumiku moodustavad endine Click & Grow tegevjuht ja finantstaustaga Märt Kroodo ja Mobi Solutionsi pikaajaline tehniline partner Marko Peterson. Fortumo asutaja ja Eesti üks startup-kogukonna eestvedajaid Rain Rannu nõustab projekti strateegilise investorina.