Uudis

Eestlaste lemmikbrauseriks on Chrome, Microsofti brauseritest aga eelistatakse vanemat

Brauserimaailmas on viimaste kuude jooksul toimunud mitmeid muutusi, mis võivad ühel hetkel populaarsusedetabeleid mõjutama hakata. Siiski pole muutused veel Eestisse jõudnud ja statistikast selgub, et vaieldamatult kõige populaarsemaks brauseriks Eestis on Google Chrome.

Vaadates kasutust kõikides seadmetes, on näha, et Chrome on endale haaranud 60,6% turust. Sellisel tasemel on see olnud juba aastaid ning paistab, et kõikumas see ei ole.

Kõik järgnevad brauserid on koos edetabeli madalamas osas. Teiselt kohalt leiab Safari 12,7 protsendiga, kolmandalt Firefoxi 11,4, neljandalt Internet Exploreri 6,2 protsendiga, viiendalt Opera 2,6 protsendiga ning viimasel kohal on Microsofti värskeim brauser Edge, 2,4 protsendiga. Seega on näha, et eestlased eelistavad pigem Microsofti vanemat brauserit kui uuemat toodet.

Tahvelarvutite puhul on kõige populaarsemaks brauseriks Safari 56 protsendiga, teiselt kohalt leiab aga Chrome’i. See näitab selgelt, kui suure osa Eesti tahvelarvutite turust moodustavad iPadid.

Mobiilseadmetes on edetabeli tipus aga taas Chrome 57,5 protsendiga. Teiselt kohalt leiab Safari 28,2 protsendiga ning kolmandalt Samsungi veebibrauseri 8,8 protsendiga.

Võrreldes Eestit muu maailma üldise statistikaga on näha, et meie kasutusharjumused on võrdlemisi sarnased. Üleüldiselt on kõige populaarsem brauser Chrome 55 protsendiga. Tahvelarvutite edetabeli tipus kroonib Safari 61 protsendiga ning nutitelefonides Chrome 49,7 protsendiga.

Viimaste kuude jooksul on brauserimaailmast tulnud mitmeid suuri uudiseid. Hiljuti tuli välja uus ja kiirem Firefox, Samsung tegi on mobiilibrauseri kõikidele kättesaadavaks ning Opera üritab pidevate uuenduste abil uuesti rohkemate kasutajate kätesse jõuda.

Märksõnad: , , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.