Uudis

Eestlaste loodud teenus lubab lihtsa vaevaga mobiili- ja internetiarved koomale tõmmata

Letialuste pakkumise saamiseks ei pea iga sidefirmat eraldi läbi helistama.Foto: Shutterstock

Letialused pakkumised on Eestis küllaltki levinud ja ametlikust hinnakirjast võib vahel oluliselt odavamat hinda saada. Selleks, et võimalusest kasu lõigata, on olemas üks kodumaine veebileht.

Sisu on sellel iseenesest lihtne: veebilehele saad jätta oma kontaktandmed, mille järel saadetakse need sidefirmadele, et nad sinuga parema pakkumise nimel ühendust võtaks. Koht, kus seda teha saad, on Minuteenus ja see on täiesti tasuta. Kontaktvormi saab kasutada nii mobiili-, tele-, interneti- ja elektripakkujate võrdlemiseks.

Kuna pakkujaid on üsna mitu, siis eraldi iga firmaga ühendust võtta oleks ajakulukas ettevõtmine. Just seda tahavadki Minuteenuse loojad lihtsamaks muuta.

Minuteenuse esindaja (kes ei soovinud oma täisnime avaldada põhjendusega, et ta põhitöökoht on mujal – toim) sõnul on nende ettekujutus see, et kui kirjeldada nende veebis operaatoritele täpselt ja konkreetselt, mida klient soovib, siis saab operaatorilt soodsama pakkumise.

Ta tõi näite, et kui inimesel on peres näiteks neli mobiili ja inimene saab nende kaudu pakkumise, mis vähendab teenustasusi mobiilinumbri kohta 5 eurot, siis on aastane võit juba 120 eurot. “Samas kui inimene saab lahenduse, millega ta on rahul ja mida vajab, siis rahaline võit ei ole alati kõige tähtsam,” lisas ta.

Kliendi eest hakatakse maksma

Esindaja sõnul on nende teenus toiminud juba 2017. aastast ja siiani küllaltki populaarne. “Näiteks veebruari alguses tegi viie päevaga päringu 84 klienti,” ütles ta. “Alguses tegime mõned reklaamikampaaniad Facebookis. Peale seda on teenus toiminud edukalt ilma abistava toeta.” Hetkel püsib Minuteenus reklaamitulu toel.

Minuteenuse loojad usuvad, et kuna konkurents on tihe, siis on ühel hetkel operaatorid nõus ka pakkumist saada sooviva kliendi eest maksma. “Turul on konkurents tihe ja tulemas on neljaski mobiilioperaator, nii et see on ainult aja küsimus,” sõnas firma esindaja.

Samas pole välistatud ka firma müük uuele omanikule. “Kui on piisavalt hea pakkumine, siis see on alati võimalus,” ütles ta.

Minuteenus lubab, et mingit varjatud külge nende veebi kasutamises pole ja kontaktandmeid jättes võtavad inimesega ühendust vaid need operaatorid, kellele klient ise loa annab.

Samuti toonitatakse, et kliendile saadetakse üksnes nende teenuste pakkumisi, mille osas on ta oma nõusolekut selgelt väljendanud.

“Meie soovitus inimestele – pange täpselt kirja mida teil vaja on, siis on operaatoritel lihtsam parimat pakkumist teha ja ei ole tarvis igale operaatorile eraldi korrata. Interneti ja TV puhul on väga oluline märkida aadress, kuna kõik operaatorid ei kata kogu Eestit,” lõpetas Minuteenuse esindaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.