Uudis

Eestlaste teenus lubab sul arveid Bitcoinides maksta

Kui su postkasti on kogunenud hulgaliselt arveid, mis nõuavad makseid eurodes, kuid kogu raha on kinni Bitcoinides, siis mida teha? Appi tuleb eestlaste loodud teenus piixPay, mis lubab SEPA-makseid sooritada Bitcoinide abil.

Teenuse tööpõhimõte on lihtne: kasutaja peab teenuse haldajatele kandma vajaliku hulga krüptovaluutat, mille saabumisel sooritab teenus kasutaja eest tavapärase pangaülekande. Seega kui mobiilifirma soovib teenuse kasutamise eest 20 eurot, siis tuleb piixPay’le samas väärtuses Bitcoine, Bitcoin Cashi, Litecoine või Dashi maksta, mispeale raha sidefirmale üle kantakse.

Selleks, et makset sooritada, tuleb teenusele anda raha saaja kontoandmed ning ka enda e-posti aadress. Tehingu staatust saab ka pidevalt jälgida. Makse peaks toimuma ühe päeva jooksul.

Teenuse KKK rubriigis on kirjutatud, et asi põhineb usaldusel, seega peavad kasutajad ise otsustama, kas nad usaldavad oma krüptoraha ettevõtte kätte. Samal lehel on ka mainitud, et kasutajad ei peaks muretsema, mida teenus saadud krüptorahaga pihta hakkab.

Teenusega seotud isikutena on välja toodud Evald-Hannes Kree ja Raivo Malter.

Evald-Hannes Kree ütles Geeniusele, et keskkonnas arvutatakse krüptovaluutade kurssi Krakeni päevakursi järgi. Ta selgitas ka, et alla 20-euroste maskete puhul on teenustasuks 0,39 eurot, 20-100 euroste maksete puhul 1,9% ja üle 100-euroste maksete puhul 0,95 eurot ja 1,1%.

SEPA ühendab kõik Euroopa Majanduspiirkonna riigid (Euroopa Liidu riigid, Island, Liechtenstein, Monaco, Norra ja Šveits) ühtseks maksete alaks. See võimaldab inimestel, ettevõtetel ja avaliku sektori asutustel Euroopas ühtsetel alustel algatada ning vastu võtta elektroonilisi euromakseid (pangaülekanded ja otsekorraldused), eristamata rahvusvahelisi ja riigisiseseid makseid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.